VALİ GÜL, SANCAKTEPE MUHTARLARI İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

VALİ GÜL, SANCAKTEPE MUHTARLARI İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

İstanbul Valisi Davut Gül’ün başkanlığında, Sancaktepe ilçesinde mahalle muhtarları ile değerlendirme toplantıları gerçekleştirildi.

Bu haber 14 Mart 2024 - 22:50 'de eklendi ve 103 views kez görüntülendi.

İstanbul Valisi Davut Gül’ün başkanlığında, Sancaktepe ilçesinde mahalle muhtarları ile değerlendirme toplantıları gerçekleştirildi.

 

Toplantılara: Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topcu, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İçişleri Bakanlığı Muhtarlar Daire Başkanı Suna Üstüner, Sancaktepe mahalle muhtarları, ilçe müdürleri ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı. Vali Gül, düzenlenen toplantılarda ulaşım, eğitim, sağlık başta olmak üzere muhtarlardan gelen talepleri dinleyerek not aldı.

 

“İSTANBUL VALİSİ DAVUT GÜL: İSTANBUL’UMUZDA YAPILAN EN BÜYÜK OKUL SANCAKTEPE’DE OLACAK”

 

Sancaktepe Muhtarlar Toplantılarında görevleri için teşekkür eden Vali Gül, yaptığı değerlendirmede, “5 yıldır hizmet eden muhtarlarımıza teşekkür ediyorum, devam edeceklere başarılar diliyoruz. İstanbul’umuzda yapılan en büyük okulumuz Sancaktepe’de. İlimizde en büyük sorun arsa üretmek. Şeyma Başkanımıza bu açıdan teşekkür ediyoruz. Projedeki okullarımız tamamlandığında ilçemiz tekli eğitime geçmiş olacak. Sancaktepe’nin yeni bir fen lisesi olacak, bu sene eğitim-öğretime başlayacak. 4 bin yataklı Şehir Hastenesi yapılıyor.. İstanbul’umuzun şu an en önemli meselesi kentsel dönüşüm. Kamu, yapabileceği ne varsa üzerine düşeni yapıyor. Devletimizin hedefi, 5 yıl içerisinde İstanbul’umuzu depreme karşı güvenli hale getirmek. İlimizde kamera sayımız 5 kat artacak. İnşallah, ele ele vererek sorunlarımızı daha kolay çözeceğiz. Konuların takipçisi olacağız. Koordinasyonundan dolayı kaymakamımıza, ev sahipliğinden dolayı belediye başkanımıza ve katkılarından dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.