SARIGAZİ NEFES ALMAK İSTİYOR! - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

SARIGAZİ NEFES ALMAK İSTİYOR!

Bu haber 06 Eylül 2020 - 17:14 'de eklendi ve 177 views kez görüntülendi.

SARIGAZİ NEFES ALMAK İSTİYOR!

Haber / Fotoğraf / Video Halit SOYTÜRK / Sancaktepe / İstanbul

79 bin M2 alanı olan Eski Askeri Lojmanları Sancaktepe’liler Park ve Sosyal yaşam alanı yapılmasını istiyor. istanbulda bulunan tüm avrupa yakası escort kızlara web adresimiz vasıtasıyla erişebilirsiniz.

CHP Sancaktepe İlçe Başkanlığın Doğa ve Kent Hakları komisyonu tarafından tarafın dan eski Askeri Lojmanlarında yaklaşık 200 kişilik gurup ile çöplerin toplanması ve İlçe Başkanı Muharrem Aydın’ın yaptığı basın açıklamasın da  Sancaktepe’nin tam ortasın da olan eski askeri Lojmanların Sancaktepe halkına Park ve Sosyal alan olarak hediye edilmesini istedi.

https://www.youtube.com/watch?v=u5crahvQLaw&feature=youtu.be

İstanbul’un deprem gerçeği ile karşı karşıya olduğu bu günlerde Sancaktepe halkı eski lojmanların park olmasını istiyor. Meclis ve İnönü Mahallelerinin deprem noktasında yeterli alanın olmaması iki mahallede toplam 50 binin üzerinde vatandaşın yaşadığı bölgede bulunan 79 bin M2 alanın yeşil alan olarak kalmasını isteyen bölge halkı yetkililerden gerekeni yapılmasını istiyor.

Eski Askeri Lojmanlarının 79 bin M2 olduğunu, Sancaktepe İlçesinin hizmetine Park ve Sosyal alan olarak tahsis edilmesini istediklerini dile getiren CHP ilçe başkanı Muharrem Aydın, alanda basın açıklaması yaptıktan sonra programa katılanlar ile alanda bulunan çöpleri topladılar. İlçe Başkanı Muharrem Aydın, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi.

SANCAKTEPE’NİN TAM ORTASI

Yaklaşık 79 bin M2 Sancaktepe’nin ortasında bir yer olduğunu dile getiren CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Muharrem Aydın, “Meclis ve İnönü mahallelerimizde vatandaşlarımızın yoğun yaşadığı bir yerin tam orta noktasında olan bir yer lojmanlar mevki. Kent kültürünün yoğun olduğu alanda büyüklerimiz, gençlerimiz ve çocuklarımızın açık alanlara çıkıp kendilerini doğayla baş başa kalabileceği alanlar kalmamıştır. Bu nedenle bizlerde bugün buradan yetkililere sesleniyoruz”

YETKİLİLER SESLENİYORUZ

Muharrem Aydın, “Başta Sancaktepe Kaymakamlığı, Sancaktyepe Belediye Başkanlığı, Çekmeköy Kaymakamlığı ve Çekmeköy Belediye Başkanlığına sesleniyoruz. Bu alanın bundan sonraki süreçte her yerde olduğu gibi betonlaşmasına izin vermeyeceğiz. Gerek CHP olarak, gerekse STK’lar olarak, diğer siyasi partiler ve Meclis ve İnönü mahallesi sakinleri olarak hep beraber buradaki alanın tamamen yeşil alan olarak ayrılmasına arzu ediyoruz”.

DOĞA İLE BAŞ BAŞA

Aydın, “yeşil alan kalması içinde ne gerekiyorsa yapacağız. Burada beton yığınlarını istemiyoruz. Yeteri kadar İstanbul’a yakışmayan betonu burada istemiyoruz. Bu alanın yok olduğunu görmek istemiyoruz. Bizler yeşil alan istiyoruz. Çocuklarımız gençlerimiz ve yaşlılarımız evinden çıktığı zaman yeşil alanlar da yeşillik ve doğayla baş başa olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YEŞİL VE SOSYAL ALAN OLMASINI İSTİYORUZ

Her fırsatta askeri lojmanların park olarak paylaşım yapan İBB İstaç A.Ş’ Başkan Danışmanı Alper Yeğin, “bugün burada amacımız farkındalık oluşturmak. Sancaktepe’lilere ve Çekmeköy halkı için bu alanın park olarak kalmasını istiyoruz.  Park olarak halkımıza hizmet vermesi için bu alandan sesimizi tüm yetkililere duyurmaya çalışıyoruz. Sancaktepe’li olarak burasının yeşil ve sosyal alan olarak tahsis edilmesini istiyoruz” dedi.

SANCAKTEPEDE YEŞİL ALAN KALMADI

Eski Askeri Lojmanlarının hazine mülkiyetinde olduğunu dile getiren İstanbul Halk Ekmek A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilli Özgen Nama, “İstanbul’un en yeşil ilçesi olan Sancaktepe de yeşil alan kalmadı. Sancaktepe’nin göbeği, Meclis ve İnönü mahallelerinin kesiştiği bir yer burası. Bulunduğumuz alan Çekmeköy İlçesine kalıyor. İlginçtir Şile otobanı hemen yanında olan yer Çekmeköy’e bırakılmış. Eski askeri lojmanları ilçemize yeşil alan olarak tahsisi edilmesini istiyoruz” dedi.

CHP Sancaktepe İlçe Başkanlığın Doğa ve Kent Hakları Komisyonu tarafından tarafın dan eski Askeri Lojmanlar da yapılan program CHP İlçe Başkanı Muharrem Aydın, İBB İstaç A.Ş’ Başkan Danışmanı Alper Yeğin, İstanbul Halk Ekmek A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilli Özgen Nama, STK temsilcileri, muhtarlar CHP İlçe örgütü, Sarıgazi Spor Külübü ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda hazırlanan simit ve meyve sularının dağıtımı yapılırken 79 dönümlük alanında bulunan çöpler toplanarak İBB İstaç A.Ş gönderilen araçlar ile toplanan çöpler alındı.