SANCAKTEPE ‘DE DÜNYA YETİMLER GÜNÜ’NDE ANLAMLI İFTAR DÜZENLENDİ - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

SANCAKTEPE ‘DE DÜNYA YETİMLER GÜNÜ’NDE ANLAMLI İFTAR DÜZENLENDİ

Bu haber 07 Nisan 2023 - 18:59 'de eklendi ve 85 views kez görüntülendi.

Sancaktepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaş ve Dayanışma Vakfı tarafından Dünya Yetimler Günü münasebetiyle Sancaktepeli Öksüz ve Yetim Çocuklar ile aileleri onuruna bir iftar programı düzenledi.

Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde 6 Nisan Perşembe akşamı düzenlenen iftar programına; Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Belediye Başkan Yardımcılar, Sancaktepe İlçe Birim Müdürleri, STK temsilcileri, İlçe Muhtarları ve Sancaktepeli Öksüz, Yetim Çocuklar ve aileleri katıldı.

İftar öncesi Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan iftar duası ile başlayan programda Kaymakam Ahmet Karakaya ve Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, iftara katılan aileler ile tek tek ilgilenerek, bir süre sohbet etti.

KAYMAKAM AHMET KARAKAYA; DEVLETİMİZ TAM BİR SOSYAL DEVLET

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kimsesizlerin kimsesi olduğunu dile getiren Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, “ülkemiz içerisinde değil tüm dünyada darda kalan ihtiyaç sahibi kim varsa ilk yanında olan Türkiye Cumhuriyetimiz olmaktadır. Bu bizim medeniyetimizde genlerimizde bulunmaktadır. Mevla’m devletimize zeval vermesin güç kuvvet versin. Ülkemizin birçok özelliği var bunların en başında Devletimizin tam bir sosyal devlet olmasıdır. Bizim anlayışımız insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı. Bu vesileyle sadece Sancaktepe İlçemizde geçtiğimiz yıl kaymakamlığımızın bünyesinde 290 Milyon 416 Bin TL sosyal yardım gerçekleştirdik. Buna Belediye Başkanlığımız, Kızılay’ımız diğer STK’larımız eklendiğinde bu rakam çok yukarılara çıkmaktadır. Sosyal yardım denildiğinde devletimiz hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm vatandaşlarımıza bu yardımlarını ulaştırmaktadır. Bunu bu şekilde sürdürmeye devam edeceğiz’ ifadelerini kullandı.

 BELEDİYE BAŞKANI AV. ŞEYMA DÖĞÜCÜ; YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ise, “ Başta aziz şehitlerimizin evlatları olmak üzere tüm öksüz ve yetim çocuklar bizim en değerli emanetlerimiz. Onlara gözümüz gibi bakmaya devam edeceğiz. Biz biliyor ve inanıyoruz ki Yetim Gülerse Dünya Güler ” ifadelerini kullandı.