SANCAKTEPE BELEDİYESİ İLÇEDEKİ 106 TAPUYU SAHİPLERİNE DAĞITTI - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

SANCAKTEPE BELEDİYESİ İLÇEDEKİ 106 TAPUYU SAHİPLERİNE DAĞITTI

Bu haber 09 Mart 2022 - 16:36 'de eklendi ve 115 views kez görüntülendi.

Sancaktepe’nin en önde gelen sorunlarından biri olan, İlçede yaşayan vatandaşları tapuları ile kavuşturmaya devam ediyor.

Sancaktepe Belediye Başkanlığında düzenlenen ve Başkan Şeyma Döğücü’nün de hazır olduğu programda 8 mahallede (Abdurrahmangazi, Mevlana, Osmangazi, Veysel Karani, Eyüp Sultan, Akpınar, Fatih ve Merve mahalleleri)  74 parselde toplamda 106 hak sahibi tapularına kavuştu

DÖĞÜCÜ: ‘‘SANCAKTEPE’DE TAPUSUZ MÜLK KALMAYACAK’’

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü programda yaptığı konuşmada görev süresi boyunca belediye olarak en büyük hedeflerinin tapu sorunundan arınmış gündeminde tapu problemi olmayan bir Sancaktepe olduğunu altını çizerek “Vatandaşlarımız ile özelikle Halk günleri ve mahalle toplantılarında bir araya geldiğimizde tapularla ilgili tarafımıza bildirilen sorunların çözüm noktasında çok gayret sarfettik. Vatandaşımızın menfaatine uygun olacak şekilde pazarlıklar yaparak bugün, 106 tapuyu daha hak sahiplerine teslim ettik. İlçemizde bulunan diğer bölgelerde de tapu ve mülkiyet sorununu çözme hususunda çalışmalarımız sürüyor. Amacımız tapu sorunu çözüme kavuşturup gündemimizden çıkarmaktır. Hak sahiplerine tapu dağıtımları önümüzdeki günlerde de devam edecek. Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak. Sancaktepe’de ikamet eden her komşumuz kendi tapulu mülklerinde oturmuş olacak” şeklinde konuştu.

Tapu dağıtım töreni, yapılan konuşmaların ardından hak sahiplerine tapu teslimi ile sona erdi. Konu ile düşüncelerini dile getiren vatandaşlar, tapularını almanın mutluluğu ve huzurunu yaşadıklarını belirterek Belediye Başkanımız Av.Şeyma Döğücü’ye teşekkürlerini iletti.