ÖZGÜR ÖZEL: İSTANBUL İTTİFAKI’NA İNANIYORUZ - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

ÖZGÜR ÖZEL: İSTANBUL İTTİFAKI’NA İNANIYORUZ

Bu haber 26 Mart 2024 - 3:22 'de eklendi ve 78 views kez görüntülendi.

Çekmeköy–Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattının ilk etabı olan Çekmeköy – Samandıra metro hattı açıldı. Metro açılışına CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı.

26 Kasım 2019 yılında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Sancaktepe Belediyesi yanındaki törende Sancaktepe Feriha Öz Acil Durum hastanesine kadar olan bölüm 2022’nin sonu açılacak müjdesi vermişti. Açılış tarihi bugüne kadar dört kez değişen Çekmeköy–Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattının ilk etabı olan Çekmeköy – Samandıra metro hattı 16 Mart Cumartesi günü açıldı.

Çekmeköy–Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattı açılışında konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Geçen sefer İstanbul’u kazanan ne CHP’ydi ne sadece Millet İttifakı’ydı. Emin olun, İstanbul İttifakı’ydı. İstanbul İttifakı’nda Türk’ü var, Kürt’ü var, Laz’ı var, Çerkez’i var, göçmeni var. Bütün demokratlar var. Biz, İstanbul İttifakı’na inanıyoruz. İstanbul İttifakı’na güveniyoruz. İstanbul İttifakı’nın mimarı, İstanbul İttifakı’nın evladı, İstanbul’un 5 beş yılında emeği olan, gözünü asla ve asla kıymıktan sakınmayan, sizin için çalışan bir evladımız var” dedi.