KAYMAKAM ÇAKIROĞLU'NUN 15 TEMMUZ MESAJI - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

KAYMAKAM ÇAKIROĞLU’NUN 15 TEMMUZ MESAJI

Bu haber 14 Temmuz 2021 - 12:50 'de eklendi ve 100 views kez görüntülendi.

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Çakıroğlu, “Bugün beşinci yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü alçaklar karşısında Vatanımızın bekası, milletimizin huzuru için kanlarıyla tarih yazan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; Gazilerimize de cesaretleri ve fedakârlıkları için şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Türk milletinin 15 Temmuz gecesi bir demokrasi destanı yazdığını belirten Çakıroğlu, mesajına şu şekilde devam etti. “15 Temmuz 2016 gecesi Aziz Milletimiz, yüreğindeki vatan aşkı, iman gücü ve Hakkın yardımıyla başka hiçbir coğrafyada, hiçbir topluluğa nasip olmayacak, tarihi bir destan yazdı. Kahraman ordumuza sızan, bir avuç FETÖ haininin başlattığı darbe girişimine karşı; 7’den 70’e Kadını erkeği, yaşlısı genciyle tek yürek oldu.

15 Temmuz; bu devlet ve bu millet için büyük bir dönüm noktası, korkunç bir ihanet vesikasıdır. Aynı zamanda milletimizin iradesine, demokrasi ve bağımsızlığına sahip çıkmak için göğsünü siper edişiyle, cesaret ve direnişiyle ebediyen iftihar edeceğimiz şerefli bir tarihtir.

Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz. Bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmenin hüznünü tekrar yaşarken diğer yandan dünyada az bulunur bir direnişe imza atmanın gururunu yaşıyoruz.

Bu vesile ile bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimizi, vatanımız için, milletimiz için, bayrağımız için ve dinimiz için şahadet şerbetini için bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; Gazilerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür diliyorum” şeklinde konuştu.