GENÇ ECZACI HAYATINI KAYBETTİ - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

GENÇ ECZACI HAYATINI KAYBETTİ

Bu haber 11 Nisan 2020 - 20:46 'de eklendi ve 148 views kez görüntülendi.

GENÇ ECZACI HAYATINI KAYBETTİ

Sancaktepe, Canan Eczanesinin sahibi 38 yaşındaki Ecz. İsmail Durmuş, Covid 19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Sancaktepe Atatürk Mahallesi Canan Eczanesi sahibi 38 yaşındaki Ecz. İsmail Durmuş, yakalandığı Koranavirüs (Covid-19) ne verdiği hayat mücadelesini kaybetti. Ecz. İsmail Durmuş, kendi Twitter hesabından 18 Mart tarihinde Sancaktepe Belediyesinden sağlık ocaklarına yapılan dezenfektan işleminin Sancaktepe’deki tüm Eczanelerin yapılmasını ve vatandaşların hastaneye gitmeden ilaçlarını eczanelere gelerek aldıklarını ve Eczacıların tehlike altında olduklarını dile getirmişti.

RİCALARIMIZA RAĞMEN ECZANEMİZ DEZENFEKTE EDİLMEDİ

18 Mart tarihinde Sosyal medya hesabından Sancaktepe Belediyesi yetkililerine seslenen Ecz. İsmail Durmuş, “Değerli ilgili yetkililer Sancaktepe bölgesinde yer alan eczanelerimizin Dezenfekte edilmesini talep ve rica ediyoruz. Az önce karşımda yer alan aile sağlığı merkezi Dezenfekte edildi. Tüm ricalarımıza rağmen eczanemiz edilmedi. Malum süreçte Hastane ve Sağlık Ocakları kadar Eczaneler de risk altında. Hatta ilk ölüm vakası maalesef ki bir meslektaşımızın başına geldi.

RAPORLU İLAÇLARI DİREK ECZANEDEN ALINIYOR

Eczacıların tehlike altında olduğunun sebeplerini sıralayan Merhum Ecz. İsmail Durmuş, “Hastalar Doktora gitmeden raporlu ilaçlarını direk Eczaneden temin ettikleri için Eczaneler daha büyük risk altında. Bu konuları dikkate alarak İvedilikle aksiyon almanızı rica ediyorum. Mevcut bulunan bütün Eczanelerimizin Dezenfekte edilmesini talep ediyoruz, diye mesaj atmıştı. Ecz. İsmail Durmuş’un bu çağrısına Sancaktepe Belediyesi Twıtter hesabından Merhum Ecz. İsmail Durmuş’a hayatını kaybettiği saatlerde adres talep edildiği iddia edildi.  

Haber/Halit SOYTÜRK