ÇEKMÜDER YENİ VİZYON İLE YOLA ÇIKTI - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

ÇEKMÜDER YENİ VİZYON İLE YOLA ÇIKTI

Bu haber 20 Ekim 2021 - 19:37 'de eklendi ve 90 views kez görüntülendi.

Çekmeköy Müteahhitler ve İş İnsanları Derneği (ÇEKMÜDER) kongre sonrası çalışmalarına hız verirken basın mensuplarıyla Can Kebap Konuk evinde kahvaltı programında bir araya geldi.

ÇEKMÜDER Başkan Yücel Evsen ve yönetim kurulu ile kongre sonrası oldukça aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Sahada ziyaretler ve önemli toplantılar gerçekleştirilirken yeni dönemde ypılacak projeler için de çalışmalar başlatılmış durumda. Bu süreçte ilçenin önde gelen kurum ve kuruluşlara ziyaretler gerçekleştirilirken üyelere yönelik katılımın yüksek olduğu istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Son olarak Çekmüder Başkanı Yücel Evsen ve yönetim kurulu ev sahipliğinde yerel basın ile kahvaltı programı düzenlendi. Genel sekreterliğini Etraf Gazetesi Zafer Yılmaz’ın yaptığı ÇEKMÜDER’de basının toplantıya ilgisi de yüksek oldu. Yapılan kahvaltının ardından açılış konuşması yapan Zafer Yılmaz “Bugün hem ev sahibi hem de misafir durumdayım. Yeni dönemde iletişim konusuna önem veriyoruz. Bu anlamda gazeteci arkadaşlarımız, sosyal medya kullanıcıları ayırmadan sizlerle bir araya geldik. Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yücel Evsen “Yeni bir dönem başlatacağız”

Çekmeköy Müteahhitler ve İş İnsanları Derneği (ÇEKMÜDER) Başkanı Yücel Evsen, öncelikle katılım sağlayan basın mensuplarına teşekkür ederken, yeni dönemde genç ve tecrübeli isimleri bir araya getirdikleri dinamik bir yönetim oluşturduklarını söyledi. Yücel Evsen konuşmasında ayrıca “bu dönemimizi ustalık dönemi olarak adlandırıyoruz. STK olarak yeni bir dönem açmayı hedefliyoruz. İlçenin sorunlarını, yapılabilecek yeni projeleri araştırarak kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Bu anlamda muhtarlarımız, basınımız siyasiler ve vatandaşlarımızla sık sık bir araya gelerek, görüş, öneri istişarelerde bulunacağız ve kamuoyu önünde paylaşacağız” dedi.

“Yapı Fuarı önceliğimiz”

Çekmeköy’de en büyük sorunlardan biri olan Taşdelen trafiği için ilçede temaslarda bulunduklarını, İBB’den görüşme talebi istediklerini belirten Yücel Evsen “Bu ve bunun gibi sorunların çözümünde dernekler, basın hep birlikte hareket etmeliyiz. Başka bir dernekte çözüm için çalışma başlatsa biz yanında oluruz. Yeter ki ilçemiz daha güvenlikli ve yaşanılır olsun. Sorunların yanında ilçemize değer katacak Yapı Fuarı projemizin çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Bu konuda sizlerinde görüşlerine önem veriyoruz. Gerekli fizibilite çalışmalarını yaptıktan sonra Mayıs 2022’de Çekmeköy’ün ilk fuarını gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

Kahvaltı programı basın mensuplarının sorularının ardından hatıra fotoğrafı ile sona erdi.