YILIN EN UZUN GECESİ ÇEKMEKÖY'DE MACERA DOLU GEÇTİ - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

YILIN EN UZUN GECESİ ÇEKMEKÖY’DE MACERA DOLU GEÇTİ

Bu haber 20 Aralık 2022 - 11:25 'de eklendi ve 74 views kez görüntülendi.

Çekmeköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan Longest Night/Run or Ride 2022 mücadeleleri Taşdelen Ormanları’nda gerçekleşti.

Koşu ve bisiklet olmak üzere iki farklı dalda eşzamanlı olarak gerçekleşen yarışta; koşu 8K, koşu 20K, ultra maraton 45K ve bisiklet 30 olmak üzere 4 ayrı kategoride kıyasıya mücadele yaşandı. Sporcular birbirleriyle olduğu kadar zorlu parkur ve soğuk havayla da kıyasıya mücadele ettiler.

EN UZUN GECE DE EN UZUN KOŞU

Çekmeköy Belediyesi destekleri ile Uzunetap tarafından 2013 yılından berş gerçekleştirilen ve Türkiye’nin ilk gece koşusu ve bisiklet yarışı olan “En Uzun Gece – Koş ya da Pedalla” (Longest Night/Run or Ride),  bir kez daha Çekmeköy, Taşdelen ormanlarında start aldı.

Yarış öncesi ve sonrası start alanında kurulan sahnede düzenlenen çeşitli etkinliklerle gece 02:00’ye kadar programda heyecan hep üst seviyedeydi.  Bando takımı ile ısınma hareketleri gerçekleştiren sporculara, alanda kurulan sobaların başında Çekmeköy Belediyesi tarafından çay ve çorba ikram edildi.

Yarışmayı tamamlayan tüm sporculara başarı madalyası verilirken dereceye girenler ise ödüllerini; Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Latif Coşar,  İstanbul Gençlik ve Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Çekmeköy İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Damla Doğru Yalçın’dan aldırlar.