ÜMRANİYE’DE HÜKÜMLÜLER İLE ÖĞRENCİLERİN SANAT ESERLERİ SERGİDE BULUŞTU - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

ÜMRANİYE’DE HÜKÜMLÜLER İLE ÖĞRENCİLERİN SANAT ESERLERİ SERGİDE BULUŞTU

Bu haber 20 Aralık 2023 - 14:23 'de eklendi ve 84 views kez görüntülendi.

Ümraniye Halk Eğitim Merkezi Öğrencileri ve Ümraniye T Tipi Cezaevi Hükümlülerinin yaptığı sanat eserleri Ümraniye Belediyesi tarafından açılan sergiyle sanatseverlerle buluştu.

104 Eser Görücüye Çıktı

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören serginin açılışını yapan Başkan İsmet Yıldırım “Millet, devlet kaynaşması budur” dedi.

Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen sergiyi Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın katılımıyla açılışı yapılan Hayat Resimle Başlar, Sanatın Yaşı Yoktur sergisi, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Toplam 104 eserin sanatseverlerle buluştuğu sergide 46 eseri Ümraniye Halk Eğitim Kursiyerleri ve 58 eser de cezaevi kursiyerleri tarafından hazırlandı.

SANAT NERDE GÜZELLİK ORADA

Sergi açılışında konuşan Başkan İsmet Yıldırım, “Böyle bir günde, bu güzel mekânımızda çok güzel bir iş için bir araya geldik. Millet, devlet kaynaşması budur. Cezaevinde bu çalışmaları yapıp hükümlü kardeşlerimizin becerilerini ortaya çıkarmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Ayrıca hükümlü kardeşlerimiz kadar sergide emeği olan, Halk Eğitim Merkezimizdeki kursiyerlerimizin de çalışmalarını tebrik ediyorum. Burada gördük ki sanatçılarımız çok değerli ince ruhlarını sanatlarına aktarmışlar. Nerede bir sanat var orada güzellik var” dedi.