ÜMRANİYE YEREL YÖNETİMLERDEN TOPLU KAN BAĞIŞI - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

ÜMRANİYE YEREL YÖNETİMLERDEN TOPLU KAN BAĞIŞI

Bu haber 04 Ocak 2023 - 13:45 'de eklendi ve 66 views kez görüntülendi.

Kızılay, Ümraniye Belediyesi’nde kan bağışı kampanyası düzenledi.

Kan bağışına Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Ümraniye Kaymakamı Abdülaziz Aydın başta olmak üzere tüm Belediye ve Kaymakamlık çalışanları kan bağışında bulundu.

Kızılay Ümraniye Şubesi kan bağışı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ümraniye Çarşı’da yer alan daimi kan bağışı aracının yanı sıra zaman zaman farklı lokasyonlarda da kan bağışı kampanyaları düzenleniyor. Kızılay’ın bu seferki durağı Ümraniye Belediyesi oldu. Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Kaymakamlığı ve Kızılay Ümraniye Şubesi iş birliğiyle düzenlenen kan bağışı kampanyasına Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Ümraniye Kaymakamı Abdülaziz Aydın da katılarak, kan bağışında bulundu.

“Bir damla kan bir hayat kurtarır”

Başkan İsmet Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kan bağışı hayati öneme sahip bir konu. Kızılay Ümraniye Şubesi’nin de bununla alakalı ilçemizde önemli çalışmaları var. Ben de fırsat buldukça kan bağışlamaya gayret gösteriyorum. Bugün başkasının ihtiyaç duyduğu kana, yarın biz de ihtiyaç duyabiliriz. Belediyemizde düzenlenen bu önemli işe katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Personelimiz de kan bağışı kampanyasına katılıyor. Onlara da bu hassasiyetlerinden dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Unutmayalım ki bir damla kan bağışı bir hayat kurtarır” dedi.