TURGAY AKPINAR: MİLLETİMİZ TÜRKİYE YÜZYILINA SAHİP ÇIKTI - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

TURGAY AKPINAR: MİLLETİMİZ TÜRKİYE YÜZYILINA SAHİP ÇIKTI

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu, Kars Ardahan Iğdır Vakfı, Sancaktepe Kars Ardahan Iğdır Derneği gibi birçok STK da görev yaptı. Gençlik yıllarından beri siyasetin içinde olan Turgay Akpınar Sancaktepe İlçe olduğunda Ak Parti Sancaktepe Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, İBB Meclis Üyeliği ve Sancaktepe Belediye Meclis 1. Başkanvekili görevini yaptı. 1967 Ardahan Bağdaşen köyü doğumlu olan Sancaktepe AK Parti İlçe Başkanı Turgay Akpınar ile ilçe başkanı olduğu günden bugüne yaptıkları, 14 Mayıs ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşadıklarını ve 31 Mart 2024 yerel seçimlerine kadar yapılacaklarını konuştuk.

Bu haber 25 Haziran 2023 - 12:30 'de eklendi ve 128 views kez görüntülendi.

SancaktepeNews

AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Turgay Akpınar gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Halit Soytürk’ün sorularını cevaplayan Akpınar, “Milletimiz iradesini tartışmasız olarak sandığa yansıtmıştır. Milletimizin Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini güvenini inanmışlığı gördük. Sancaktepe’li komşularımız ve Milletin Cumhur İttifakına ve Cumhurbaşkanımızın 5 yıl ülke yönetiminde olma takdirini teveccühünü tekrar onaylamıştır. Teşekkürler Sancaktepe” ifadelerini kullandı.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu, Kars Ardahan Iğdır Vakfı, Sancaktepe Kars Ardahan Iğdır Derneği gibi birçok STK da görev yaptı. Gençlik yıllarından beri siyasetin içinde olan Turgay Akpınar Sancaktepe İlçe olduğunda Ak Parti Sancaktepe Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, İBB Meclis Üyeliği ve Sancaktepe Belediye Meclis 1. Başkanvekili görevini yaptı. 1967 Ardahan Bağdaşen köyü doğumlu olan Sancaktepe AK Parti İlçe Başkanı Turgay Akpınar ile ilçe başkanı olduğu günden bugüne yaptıkları, 14 Mayıs ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşadıklarını ve 31 Mart 2024 yerel seçimlerine kadar yapılacaklarını konuştuk.

Yaklaşık 19 aydır ilçe başkanlığı görevini yerine getiriyorsunuz. İlçe başkanlık döneminizde yaptıklarınızı özetlersek neler söylersiniz?

10.12.2021 tarihinde Sancaktepe ilçe Başkanlığı’na atandığını dile getiren AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Turgay Akpınar, “ilk günden itibaren öncelikle vefa duygusuna çok önem veren bir anlayışım var. Tüm geçmiş dönemlerde görev yapan arkadaşlarımı tek tek ziyaret ederek çalışmalarımıza başladık. Üye ziyaretlerimizi seçmen ziyaretlerimizi tüm teşkilat kademelerimiz ile 3 kez ziyaret etmiş olduk. Genel merkez ve il başkanlığımızın 2022 yaz dönemi yüz yüze 100 gün programı saha çalışmaları ve partimizin tüm kademeleri ile devam ettirdik. 2023 seçimleri öncesi Sancaktepe’nin 19 mahallesinde ve merkezlerinde esnaf ve hane ziyaretlerini yaptık. Seçim koordinasyon merkezi bünyesinde 343.652 seçmenimizi ziyaret ederek çalışmalarımıza devam ettik. Toplu program, büyük aile, STK, farklı seçmen, kitle çalışmalarımızla, miting ve buluşmalarımızı da tamamladık. Sahada her kesimi kapsama, kucaklama ve aidiyet oluşturmaya yönelik gerekli çalışmaları gerçekleştirdik. Sonuçta milletimizin takdiri ve teveccühü ile Sancaktepe’mizin demografi çeşitliliği siyasi tercih farklılıkları yeni seçmen kitlesi ile başarılı bir seçim geçirdik”.

 

MİLLETİMİZ TÜRKİYE YÜZYILINA SAHİP ÇIKTI

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimi ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleşti iki seçim sürecini özetlersek neler söylersiniz?

Başkan Turgay Akpınar, “yüzyılın seçimini yaptık. Millet olarak Türkiye Yüzyılına sahip çıktık. Ülkemizin birlik ve beraberliğini kalkınma ve gelişmeyi, daha güçlü bir devlet olmayı millet olarak seçtik. Yüzyılın Türkiye’sinin her alanda sanayi, endüstri, savunma, enerji ve milli değerlerin ülke kullanımına kazandırılacak katma değer sağlayacak kazanımlarını seçti. Eski Türkiye’yi değil yeni Yüzyılın güçlü Devleti olacak Liderini Recep Tayyip Erdoğan’ı seçti. Milletimizin ferasetiyle irfanıyla tercihi takdirini sandığa demokratik bir şekilde yansıtarak Cumhurbaşkanımıza ve Meclisimize tam yetki verme iradesinde bulundu. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun”.

28 Mayıs akşamı sandıkların açılması ile birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 13. Türkiye Cumhurbaşkanı seçilmesi münasebeti ile coşkulu kutlama yaptınız.  O geceki duygularınızı alabilir miyiz?

Turgay Akpınar, “Seçim süreci yoğun çalışma temposu içerisinde vatandaşımızın istek ve taleplerini karşılayan 21 yıllık iktidar mensupları olarak tüm teşkilatımızla, vekil adaylarımızla, belediye başkanımızla yapılan çalışmalarımız kapı kapı, sokak sokak dolaşarak saha çalışmalarımızla süreci yönetmiş olduk. Milletimizin Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini güvenini inanmışlığı gördük. Milletin Cumhur İttifakına ve Cumhurbaşkanımızın 5 yıl ülke yönetiminde olma takdirini teveccühünü tekrar onaylamıştır. Milletimiz iradesini tartışmasız olarak sandığa yansıtmıştır”.

 

Turgay Akpınar, “28 Mayıs gecesi kutlaması öncelikle planlanmış bir organizasyon değildi. Vatandaşlarımızın ve partililerimizin Cumhur İttifakının birleşenlerinin Gönüldaşlarının Recep Tayyip Erdoğan’ın sevdalılarının haykırışıydı. Çok kısa zamanda meydanların, alanların ve ilçe binamızın önünü çok büyük kalabalık sevgi, sevinç ve coşku kutlamaları oldu. Halkımıza teşekkür ediyorum. İlçe başkanı olarak ilk seçim yöneten ve zaferle taçlandıran bir seçimin Cumhurbaşkanımızın, partimizin emrinde olan bir nefer olarak milletimiz ve teşkilatımızla birlikte seçimin coşkusunu, sevincini ve gururunu yaşamak cümlelere sığdıramayacak kadar basit bir sevinç değildi. Rabbime hamd olsun bu sevinci birlikte yaşadık. Sancaktepe’li tüm heşherilerimize oy veren, oy vermeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Bütün vatandaşlarımızın emrinde olduğumu beyan ediyorum”.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ VE EKİBİYLE SEÇİME HAZIRIZ

31 Mart 2024 yerel seçimlere çok az bir süre kaldı. Yapılacak seçim sürecinde Sancaktepe AK Parti ilçe başkanlığı olarak nasıl bir çalışma yürüteceksiniz?

Akpınar, “Sancaktepe, İstanbul ve Türkiye’nin kazanma coşkusu sevinci her birey gibi beni de derinden duygulandırdı. Yaşamak lazım diyorum. Bunu hak etmiştik. 2024 yerel seçimlerinde her zaman olduğu gibi istikrarlı, gayretle, azimle ve duyarlılıkla Sancaktepe’deki çalışmalarımıza devam edeceğiz. AK Parti geleneğinde bir seçimin bittiği gün, bir sonraki seçim çalışmaları başlar. Cumhurbaşkanımız 28 Mayıs akşamında bu hedefi göstererek 2024 yerel seçimlerini startını vermiştir. Sancaktepe AK Parti teşkilatlarının tüm kademeleriyle, Belediye Başkanımız ve ekibiyle seçime hazırız. Çalışmalarımız yerel dinamiklerle, stratejilerimizle sonuç odaklı seçim planlamamızı yaparak çalışacağız inşallah. Belediye Başkanımızla birlikte uyum ve koordinasyon çerçevesinde hedeflenen, analizleri yapılmış program dâhilinde her zaman olduğu gibi hem Sancaktepe halkımızın tüm ihtiyaç ve taleplerine cevap vererek gereken hizmetlerimizi aksatmadan hem de 2024 seçimlerinde Sancaktepe Belediyesinin yine AK Parti idarecilerin yönetmesini sürdürmek için seçim çalışmalarını eksiksiz tamamlayacağız inşallah ifadelerini kullandı.