ŞEHİT OĞLUNUN GÖZÜ GİBİ SAKLADIĞI EŞYALARINI DEPREMZEDELERE GÖNDERDİ - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

ŞEHİT OĞLUNUN GÖZÜ GİBİ SAKLADIĞI EŞYALARINI DEPREMZEDELERE GÖNDERDİ

Bu haber 17 Şubat 2023 - 17:49 'de eklendi ve 70 views kez görüntülendi.

Çekmeköy Belediyesi tarafından, Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem sonrasında düzenlenen yardım kampanyasına Çekmeköylü şehit annesinden anlamlı destek geldi.

Şehit annesi Nihal Mehmethan oğlunun gözü gibi baktığı eşyaları depremzedelere gönderdi.  Anne Mehmethan; “Daha önce kimseye kıyıp ta veremiyordum. Bu zamana kadar muhafaza ettim, Allah hayırlısı ile giymelerini nasip etsin” dedi.

“ANNE BEN ÜŞÜDÜM” RÜYASI

5 yıl önce Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan Çekmeköylü Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan’ın annesi Nihal Mehmethan, yıllardır sakladığı ve kimseye vermediği oğlunun eşyalarını depremzedelere gönderdi.  Depremzede vatandaşlara ulaştırmak üzere oğlunun eşyalarını, Çekmeköy Belediyesi yardım toplama noktasına getiren Nihal Mehmethan, oğlunu depremden 1 hafta önce rüyasında gördüğünü “Anne ben çok üşüdüm” demesi üzerine eşyaları soğuk hava şartlarında bulunan depremzedelere gönderdiğini belirtti.

Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan’ın annesi, Nihal Mehmethan; “Ben Nihal Mehmethan Fatih Mehmethan’ın annesiyim. Fatih’i deprem olmadan 1 hafta önce rüyamda gördüm, ‘Anne ben çok üşüdüm, çok üşüdüm’ dedi. Bende onun için depremzedelere kıyafetlerini göndermek istedim. Daha önce kimseye kıyıp ta veremiyordum. Bu zamana kadar muhafaza ettim, Allah hayırlısı ile giymelerini nasip etsin. Allah bir daha göstermesin. Rabbimden, ölenlere rahmet, kalanlara selamet yaralılara şifa diliyorum. Allah’ımdan kalan sağlıklı ve sıhhatli olanlara da rabbimden sabır diliyorum” dedi.