SANCAKTPELİ KADINLARDAN DEPREMZEDELER İÇİN KERMES - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

SANCAKTPELİ KADINLARDAN DEPREMZEDELER İÇİN KERMES

Bu haber 09 Mart 2023 - 12:09 'de eklendi ve 63 views kez görüntülendi.

Sancaktepe Belediyesi tarafından geliri depremzede vatandaşlarımıza bağışlanmak üzere 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar gününe özel kermes düzenlendi.

Tüm ülkeyi sarsan, asrın felaketi olarak nitelendirilen Hatay/Maraş depremlerinin yaralarını sarmak adına ilk günden beri seferber olan Sancaktepe Belediyesi şimdi de Belediye’nin Kadın Aile Merkezi Müdürlüğü tarafından Sancaktepe Belediyesi Fuaye alanında açılan kermeste, Kadın Aile Müdürlüğü bünyesindeki kurslarda üretilen el emeği göz nuru ürünler ile kadınların hazırladığı yiyecek ve içecekler satıldı. Toplanan gelirim tümü afet bölgesinde zarar gören vatandaşlara gönderilcek.

8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel Sancaktepeli kadınların yapmış olduğu ele emeği göz nuru ürünlere vatandaşların ilgisi büyük oldu.

500 KONTEYNER DE BİTMEK ÜZERE

Kermeste elde edilecek gelirin Malatya Doğanşehir’de bulunan depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacağını belirten Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü “ Asrın felaketinin ardından 7’den 70’e tüm Sancaktepe olarak el birliği ile deprem bölgesine her türlü lojistik destek ve yardım malzemelerini gönderiyoruz. Bunun yanında depremzedelerin tüm ihtiyaçlarının karşılanacağız 500 konteynerlik yaşam alanımızın yapımının sonuna geldik. Bugün de 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Sancaktepeli kadınlarımızın yaptığı ürünleri kermesimizde satışa sunduk. Buradan toplanan gelirler depremzede vatandaşlarımızın ihtiyacı için kullanılacak. İnsanlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için gayret ediyoruz. Tüm insan ve lojistik gücümüzü kullanarak deprem bölgesine yardım ediyoruz.” şeklinde konuştu.