HERKES KAZANMIŞ - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

HERKES KAZANMIŞ

Bu haber 11 Mart 2024 - 12:33 'de eklendi ve 62 views kez görüntülendi.

 

31 Mart 2024 yerel seçimlerine az bir süre kala meydanlarda yine herkes iktidar!…

Alanlara bakınca aklıma 2023 seçimleri geliyor. Hatırlayalım muhalefet bloğu her alanda kendilerini iktidar ilan ederken iktidar mensupları da bu seçim kaybedilmiş diyerek geziyordu. Bu günlere bakınca aynı fotoğrafı görüyorum.

Seçime az bir süre kaldı. Sancaktepe’de Belediye Başkan adayları ve meclis üyesi adayları netleşti. Özellikle meclis üyelerine bakınca her seçim farklı partilerde olan bazı isimlerin bu seçimde de yine partilerinin değiştiğini görüyorum. İlginç olan vatandaş bu şekilde her seçimde parti değiştirenleri yakından takip ediyor. Adaylar bu durumu karşı taraftan oy olarak döneceğini düşünüyor. Yalnız yıllardır partilerine hizmet etmişlerin sıcak bakmadığını görüyorum.

Aday olan her isim ben aday oldum. Sancaktepe kazanacak diyerek yola çıktı. 2018 yılında Sancaktepe ismini alan bölgemiz yeni bir ilçe olmasına rağmen nüfusu 500 bine yaklaştı. İlçemizde 81 ilin nüfusuna kayıtlı insanlar yaşıyor. Bu seçimde de Sancaktepe’nin yarınları için 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacaklar.

Pankartlar Tehlike Saçıyor…

Yaklaşık üç aydır ilçemiz seçim atmosferine girmiş durumda. Belediye Başkan aday adaylıkları ile başlayan ilçe genelinde pankartlama bana göre abartılı şekilde gidiyor. Gökyüzüne bakınca adayların görsellerinin yanında yol kenarlarında adete arka taraf gözükmesin diye çalışmalar yapılıyor. Yol kenarına yapılan afişlemelere bakıldığında özellikle yuvarlak kavşak veya dar bağlantılarda bazı adayların afişleri tehlikelere yol açıyor.

Cuma akşamı babamı ziyarete giderken Çamsan AVM ve Hastane tarafına dönmek için hamle yaptığında kavşağa çekilmiş olan pankartlardan dolayı karşı taraftan gelen aracı görmedim. Normal yolunda gelen araç ile kıl payı kurtardım. Buradan siyasi parti yetkililerine sesleniyorum. Her taraf sizin olsun kavşaklar ve dönemeçleri sürücülere bırakın. Buradan tüm yetkililere çağrımdır önlem alınmalı…

Selam ve Dua İle…

Halit Soytürkhalit@sancaktepenews.com
Halit Soytürk, Gazeteci Yazar. 1977 Trabzon Araklı Doğumlu. 1992 yılında başladığı meslek hayatına çeşitli Tv ve Haber kanallarında muhabir ve kameraman olarak devam etti. 1994- 1997 Kanal 7 Sakarya Karasu temsilciliği, Yurt Haber Ajansı Sakarya Karasu temsilciliği, Kanal 54 Sakarya Televizyonu, Kanal 60, İlke Tv de çeşitli belgesel ve tanıtım çekimleri yaptı. 2016 yılında Sancaktepe merkezli Cadde News Gazetesi ve 2020 ocak ayında Sancaktepe News Gazetesi’ni kurarak Sancaktepe'nin tek Yazılı Basın Genel Yayın Yönetmeni. Sancaktepe merkezli Sancaktepe News Gazetesi ve İstanbul geneline Cadde News Gazetesi ile yayın hayatına devam ediyor.