ÇEKMEKÖY’ÜN GENÇLERİ “DENES “KURSLARINDA EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

ÇEKMEKÖY’ÜN GENÇLERİ “DENES “KURSLARINDA EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Bu haber 29 Aralık 2022 - 12:21 'de eklendi ve 80 views kez görüntülendi.

Çekmeköylü gençler Deneysel Eğitim Sistemi (DENES) projesi ile geleceğe hazırlanıyorlar.

Çekmeköylü gençlerin eğitimlerine, ilgi alanları ve yeteneklerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan DENES (Deneysel Eğitim Sistemi) projesi ile binlerce genç her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli alanlarda eğitimler alıyorlar.

 DENS İLE GEÇNLER GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR

İstanbul’un eğitim vadisi olan Çekmeköy ‘deki bu proje kapsamında çeşitli yaş grubundaki öğrencilere Hobi Kulüpleri’nde;  Ahşap ve Epoksi ile Drama, Deneyimsel Öğrenme Atölyeleri’nde; Bilişsel Becerileri geliştirme, Türkçe / Edebiyat Paragraf Okur Yazarlık, Sayısal Okur Yazarlık ve İngilizce Okumaları Dersleri,  Bilim ve Teknoloji Kulübü’nde;  Kodlama ve Robotik Yazılım Geliştirme, Kültür Sanat Atölyes’nde; Şiir ve Edebiyat, sinema ve sosyal medya eğitimleri veriliyor.

Böylece öğrenciler ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre tercih ettikleri atölye ve kulüplerde deneyerek, uygulayarak, yaşayarak öğrenip ve öğrendiklerini hayat pratiğine aktarabiliyorlar. Bu projeyle gençlerin ince ve kaba motor becerilerini geliştirmek, kreatif ürünler tasarlamalarını sağlamak, bilgiyi deneyerek yaparak öğrenmelerini sağlamak ve farklı yeteneklerini keşfetmeleri amaçlanıyor. Şubat 2020’de yüz yüze başlayan eğitimler yaklaşık 3 yıldır aralıksız şekilde devam ediyor.