ASİLTÜRK, GELECEĞİMİZİ KURTARMAK İÇİN, BİR DAMLA TASARRUF!Sancaktepe News

SON DAKİKA

ASİLTÜRK, GELECEĞİMİZİ KURTARMAK İÇİN, BİR DAMLA TASARRUF!

Bu haber 20 Şubat 2021 - 15:29 'de eklendi ve 153 views kez görüntülendi.

ASİLTÜRK, GELECEĞİMİZİ KURTARMAK İÇİN, BİR DAMLA TASARRUF!

Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, “Bir Damla Tasarruf” sloganıyla başlattıkları kampanya ile yaşanabilecek su sıkıntılarına dikkat çekti.  

Tüm dünyada ve ülkemizde artan nüfusa, büyüyen kentlere, bilinçsiz tüketime dikkat çekmek için çağrıda bulunan Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, “su fakiri” bir ülke haline gelebiliriz. Yaşamımızı daha iyi şartlarda devam edebilmek için tüm vatandaşlarımıza “Bir Damla Tasarruf” çağrısında bulunuyoruz” ifadelerini şişli escort kullandı.

“Bir Damla Tasarruf” ile “Geleceğinize Su Taşıyın!” çağrısı yapan Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, “Su hayattır. Yaşamın ana kaynağı, tüm canlıların vazgeçilmezidir. Susuz bir gelecek düşünülemez. Su rezervlerinin giderek azalıyor olması, tüm insanlık için olağanüstü hal ilan edecek kadar mühim bir meseledir. Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, su kaynaklarımızın tükeniyor olmasını ve bu noktada acil alınması gereken tedbirleri ülke gündemine büyük bir hassasiyetle taşımak istiyoruz”.

BİR DAMLA TASARRUF

Su kaynaklarının azalması doğa olayları ile ilgili olduğu kadar, su tüketiminin bilinçsizliği ve yanlış kullanımı ile de alakalı olduğunu dile getiren Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, “Bilinçli bir şekilde yapılacak su tasarrufu, tüm canlılar için atılacak çok önemli bir adımdır. “Bir Damla Tasarruf” sloganı ile tüm yetkili kurumları, STK’ları, vatandaşlarımızı suyu daha bilinçli kullanarak, tasarruf etmeye çağırıyoruz. Evimizde, işimizde, kurumlarımızda, tarım arazilerimizde yapacağımız bilinçli kullanım, tonlarca suyun kazanımı anlamına gelecektir”.

48 TON SU NE DEMEK?

Evlerde bireysel olarak alınacak tedbirlerle ciddi oranda suyu yeniden kazanılacağını dile getiren Nagehan Gül Asiltürk, “Sadece elimizi yıkarken, dişimizi fırçalarken bile suyu kapatmak yılda 48 ton su tasarrufu sağlıyor. 48 ton su ne demek? 1 ton su 1 metreküp suya, 1 metreküp su ise 1000 litre suya tekabül ediyor. Günlük su kullanımımızın %26sı tuvalet, %22çamaşır makinesi, %17si duş, %16sı musluklar, %5’i diğer kullanımlar ve %14’ü ise iç tesisat sızıntılarından oluşuyor”.

BİLİNÇLİ SU TÜKETİMİ İLE!…

Bireysel olarak her evde su tasarrufu adına atılacak olan her adımı önemsediklerini dile getiren Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, “Bir Damla Tasarruf” çağrımıza destek olan vatandaşlarımızdan, katkılarını yansıtabilmek adına   aylık faturalarını karşılaştırmalarını ve bizimle paylaşmalarını isteyeceğiz. Her evde başlayacak bilinçli su tüketimi ile tonlarca suyun hayata yeniden kazandırılmasını ümit ediyoruz. Dünyada son on yılın en büyük kuraklığı yaşanıyor. Su, hayatımızı devam ettirebilmemiz için doğrudan ihtiyaç olmasının yanı sıra, sağlığımız, temizliğimiz, gıdalarımızın hazırlanması, sebze ve meyvelerin yetiştirilmesi, tarımın devam ettirebilmesi gibi çok alanda birincil ihtiyaç”.

 

GELECEĞİMİZİ KURTARMAK İÇİN!

Geleceğimizi kurtarmak için geç olmadan el ele vererilmesi gerektiğini dikle getiren Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, “su tasarrufu için adım atmak zorundayız.

Artan nüfus, büyüyen kentler, bilinçsiz tüketim ve kuraklık ülkemizi “su fakiri” bir ülke haline getirebilir. Yaşamın devamı yeterli ve iyi kalitede suyun varlığına bağlı. Yaşamımızı daha iyi şartlarda devam edebilmek için tüm vatandaşlarımıza “Bir Damla Tasarruf” çağrısında bulunuyoruz. Hep birlikte el ele verip, bilinçli hareket ederek geleceğimizi kurtarabiliriz. Sizlerde, Tasarruf için bir adım atın” ifadeleri kullandı.