Sancaktepe News Sancaktepe News GÜNDEM %Sancaktepe News

SON DAKİKA

YENEROĞLU; UZAYA GİDECEKSEK, EYLEM PLANINA NE İHTİYAÇ VAR?

Bu haber 06 Mart 2021 - 23:22 'de eklendi ve 164 views kez görüntülendi.

YENEROĞLU; UZAYA GİDECEKSEK, EYLEM PLANINA NE İHTİYAÇ VAR?

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Demokrasi ve Atılım Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

DEVA Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Mutalip Geçer ziyaretinden dolayı teşekkür ederken Sancaktepe İlçe başkanlığı olarak yaptıkları çalışmalarını İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’na aktardı. Milletvekili Mustafa Yeneroğlu gazetemize yaptığı açıklamada, “Bu eylem planı da iki yıl sonra gerçekleşecekmiş halbuki daha gecen hafta iki yıl sonra uzaya gideceklerini söylüyorlardı. Uzaya gideceksek eylem planına niye ihtiyacımız var, diye insanın aklına gelmiyor değil” ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Mutalip Geçer ve çok sayıda partilinin karşıladığı DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, partililerle tanışarak ilçe hakkında bilgi alan Yeneroğlu, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Asiye Soytürk’ün Cumhurbaşkanının açıkladığı insan hakları eylem planı ve sivil anayasa tartışmaları hakkında DEVA Partisini düşüncelerini sordu.

UZAYA GİDECEKSEK, EYLEM PLANINA NE İHTİYACIMIZ VAR?

İnsan hakları eylem planı ortaya koyarak milletle dalga geçildiğini dile getiren DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Türkiye’nin ihtiyacı olan hukuka uyan, hukuka tabi olan bir iktidardır. Zaten onların eylem palanı ve ortaya koydukları hususların tamamı uygulanması gereken meseleler. Hukuk devletinin asgari koşullarını yerine getirmeyen iktidar milleti eylem planları ile oyalıyor. Bu eylem planı da iki yıl sonra gerçekleşecekmiş halbuki daha gecen hafta iki yıl sonra uzaya gideceklerini söylüyorlardı. Uzaya gideceksek eylem planına niye ihtiyacımız var, diye insanın aklına gelmiyor değil”.

CİDDİYE ALINACAK BOYUTU YOKTUR

Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Milletin aklı ile dalga geçtikleri için devamlı aynı tutum içerisinde toplumu oyalamaya çalışıyorlar. Ciddiye alınacak bir boyutu yoktur. Yeni Anayasa yapmaya gerek yok. Önce mevcut hukuka uysunlar. Anayasadaki temel haklarımız ile ilgili görevlerini yerine getirsinler. Kuvvetler ayrılığını tekrar ülkede tesis etsinler, yargıya talimat vermekten vaz geçsinler. Bakın ne diyorlardı Kuvvetler Ayrılığı olacaktı. Yürütmeden bunlar gelmeyecekti. Kanunlar Yasama yapacaktı ama çıktı Cumhurbaşkanı eylem planı açıklıyor. Halbuki Cumhurbaşkanın görevi değil bu normalde AK Partinin Meclis Gurubu bunu yapması lazımdı”.

HUKUKA HESAP VERMEK İSTEMİYOR

Yeneroğlu, “Cumhurbaşkanı maalesef siyasette kendisinin dışında herhangi bir kişilik bırakmadı. Geçmişte uyguladığı siyasette, AK Parti içerisinde kafasını kaldırıp da yanlış yapıyorsun diyecek bir tane insan bırakmamıştır. Buda ülkemiz için üzüldüğüm bir hadise ama bunun ötesinde İnsan Hakları vesaire bunları geçelim. İktidardan toplumun hayrına herhangi bir şey beklememek lazım. Cumhurbaşkanı hukuka tabi olmak istemiyor. Hukuka hesap vermek istemiyor. Hukuka hesap vermek istemeyen bir insanın İnsan Hakları reformu gerçekleştirmesi yani toplumda her bir insanı eşit görmesi imkansızdır” ifadelerini kullandı.