SANCAKTPE’YE SIFIR ATIK ÖDÜLÜ VERİLDİ - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

SANCAKTPE’YE SIFIR ATIK ÖDÜLÜ VERİLDİ

Bu haber 29 Aralık 2022 - 12:07 'de eklendi ve 89 views kez görüntülendi.

Sancaktepe Belediyesi’nin “Sıfır Atık Yerel Yönetim” projesi ile ödül aldı.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen çevre ve sıfır atığa teşvik etme projesi “İklim ve Gençlik” temasıyla düzenlenen 3. Sıfır Atık Zirvesi ve Ödül Töreni’nde Sancaktepe Belediyesi’nin “Sıfır Atık Yerel Yönetim” ödüle layık görüldü.

İstanbul Haliç Kongre ve Sergi merkezinde düzenlenen ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Sıfır Atık Zirvesi ve Ödül töreni onur konuğu Emine Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

EN PRESTİJLİ ÖDÜL SANCAKTEPE’YE

Sürdürdüğü örnek sıfır atık çalışmaları ile takdir toplayan Sancaktepe Belediyesi de bu anlamlı zirvede ödül almayı başardı. Zirvede, “Sıfır Atık Yerel Yönetim Ödülü” üst kategorisinde yer alan “En İyi Uygulama” ödülü Sancaktepe Belediyesine verildi. Sancaktepe Belediyesi Başkanı Şeyma DÖğücü, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi  Emine Erdoğan Hanımefendi’nin elinden aldı.

“GERİ DÖNÜŞÜMDE BEREKET VAR”

Başkan Döğücü “Sancaktepe Belediyesi olarak sıfır atık çalışmalarında öncü olmaya, bundan sonra da devam edeceğiz”Sancaktepe Belediyesi olarak her zaman sıfır atık çalışmalarında öncü olduklarını ifade eden Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü “Burada Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve Emine Erdoğan Hanımefendi’yle birlikte bu zirveye biz de Sancaktepe Belediyesi olarak katıldık.  Bununla birlikte çok sayıda çalışmayı aynı anda yürütüyoruz. Sitelerimizde, okullarımızda belediye olarak eğitim faaliyetlerini sürdürdük yine aynı şekilde okullarımızda sokak ve caddelerimizde geri dönüşümle ilgili kutu faaliyetlerini başlatarak geri dönüşüm kabinlerini yerleştirdik. Hayata geçirdiğimiz “Doğa Kart” projemiz ile vatandaşlar geri kazanılabilir atıklarını evlerinde ayrı bayrı biriktirip teslim ederek Doğa Kart’larına lira puanlar yükleyerek alışverişlerde kullandılar, bu sayede hem çevre hem de vatandaş kazanmış oldu. Geri dönüşümde Bereket var diyerek ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın evlerinde kullanmış oldukları bitkisel atık yağlarını adreslerinden toplayarak lisanslı firmalarımız tarafından bertarafını sağladık. Bu sayede suyumuzu korumuş olup vatandaşların atık yağlarını lavabolara dökmemesini biriktirmesini sağladık sağlamaya devam ediyoruz. Ben şahsım olarak  sıfır atık çalışmalarında çok büyük destekleri olan. Sancaktepe Belediyesi olarak sıfır atık çalışmalarında öncü olmaya, bundan sonra da devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.