SANCAKTEPE'DE "KADIN ELİ,KADIN EMEĞİ ÇARŞISI" AÇILDI - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

SANCAKTEPE’DE “KADIN ELİ,KADIN EMEĞİ ÇARŞISI” AÇILDI

Bu haber 16 Mayıs 2022 - 18:21 'de eklendi ve 138 views kez görüntülendi.

Sancaktepe Belediyesi Kadın Aile Merkezi tarafından organize edilen ‘Kadın Eli, Kadın Emeği Çarşısı’nın açılışı Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün de katılımıyla gerçekleştirildi.

Sancaktepe Belediye Binası yanında bulunan alanda açılan Çarşı’da Sancaktepeli kadınların birbirinden kıymetli el emeği, göz nuru ürünleri yer alıyor.

“BU BİR GÜÇLÜ TOPLUM MODELİ ÖRNEĞİDİR

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, açılışta yaptığı konuşmada, “Başta kadınlarımız ve çocuklarımız olmak üzere ailenin her bir ferdinin hukuksal, ekonomik, sosyokültürel ve eğitimsel açıdan hayata daha güçlü tutunabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana İstanbul’un tek kadın Belediye Başkanı olmanın bana verdiği sorumluluk ile ilçemizde hiçbir kadının ve insanın şiddete maruz kalmadığı, insan hakları temelinde güçlü aile, güçlü toplum modelinin inşasına yön verecek projeler üretiyor, kadın istihdamının artırılmasına katkı sağlayacak her türlü projeyi destekliyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz ve hediyelik eşyadan dokuma ve tekstile çeşitli alanlarda birçok yöresel ürün ile kadınlarımızın emeklerini ekonomiye kazandırırken ilçemizin tanıtımına da katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu çarşıya destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.