SANCAKTEPE'DE VETERAN FUTBOLU - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

SANCAKTEPE’DE VETERAN FUTBOLU

Bu haber 11 Kasım 2023 - 12:13 'de eklendi ve 321 views kez görüntülendi.

 

Değerli okurlarım bu yazımızda gün geçtikçe ilginin arttığı 40 yaş üstündeki genç delikanlıların hafta sonları bir araya gelip, halı sahadaki organizasyonlarını büyük sahalara taşıdığı organizasyon hakkında sizlere bilgi vermek istedim.

VETERAN NEDİR?

Veteran kelimesi TDK göre emektardır. Emektar ve tecrübeli olan bireyler için kullanılmaktadır. Gün geçtikçe popülariterisi artan bu organizasyonda Sancaktepe’mizi temsilen Sancaktepe ATA, Sarıgazi Akedemipark, Sarıgazi Çarşı, Samandıra, Osmangazi, Sancaktepe ve Sarıkamış Veteranlar takımlarımız ilçemizi temsil etmektedir. Her takımın kadrosunda 30 kişinin olduğu, 7 takımımızın mücadele ettiğini düşündüğümüz zaman Veteran futbolunun ilçemizde geldiği nokta azımsanmayacak kadar ileri gittiği görülmüştür.

İlçemizi temsil eden takımlardan Sancaktepe ATA, Sarıgazi Acedemipark ve Sarıkamış 36 takımlarımız geçen sene gruplarında şampiyon olarak ilçemizin ismini bu platformda başarı ile temsil etmişlerdir. Bu vesile ile bu şampiyonlukta büyük payları olan değerli Belediye Başkanımız Şeyma Döğücü hanımefendi ve kıymetli Belediye Başkan yardımcımız Ümit Şahin Bey başta olmak üzere hafta sonu Sarıgazi stadında kahrımızı çeken eski ve yeni stad müdürleri Bayram Kekeç, Mustafa Ülker ve çalışanlarına sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum.

Son zamanlarda saha içerisinde hakem arkadaşlara yönelik şiddete varan olayların yaşanması bu organizasyonunun var olma sebebini baltalamaktadır. Değerli oyuncu arkadaşlarım, hocalarım, başkanlarım, kaptanlarım…

Veteran futbolunun ve organizasyonunun amacı yeni dostluklar, yeni arkadaşlar bulurken sağlıklı bir şekilde spor yapabilmektir. Maçlarda hakem hataları yapılmaktadır, TFF’nin çözemediği hakem sorununu bu tür organizasyonların çözmesi mümkün değildir. Saha içerisinde hakeme, rakibe yönelik şiddet küfür bu yaş grubunda hiç olmaması gereken hususlardır. Saha içerisinde kendine hakim olamayan kişileri takımlarımızda bulundurmayalım ki iyi güzel insanlar aramızdan ayrılmasın.

Aklıselim hiç kimse 40 yaşından sonra hafta sonu kavganın küfürün şiddetin olduğu bir ortamda bulunmak istemez. Lig yöneticilerinden de ricamız bu tür davranışlarda bulunan arkadaşların organizasyonlardan men edilmesi için birbirleri ile iletişim halinde bulunmalarıdır. Mevcut sistemde bir ligde ceza alan men edilen oyuncu diğer ligde rahatlıkla oynayabilmektedir. Bu vesile ile sporun yaşının olmadığı, sağlıklı şekilde spor yapabilmenin bizlerin elinde olduğunu hatırlatarak hepinize sevgilerimi sunuyorum.

Kalın sağlıcakla…