SANCAKTEPE'DE DEMOKRASİ COŞKUSU - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

SANCAKTEPE’DE DEMOKRASİ COŞKUSU

Bu haber 16 Temmuz 2021 - 15:53 'de eklendi ve 76 views kez görüntülendi.

Sancaktepe Belediyesi’nin organize ettiği 15 Temmuz demokrasi nöbetinin yıldönümünde bir anma gecesi düzenlendi.

Hain darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen 15 Temmuz,  tüm yurt genelinde yapılan anmalarla kutlanmaya devam ediyor. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün ev sahipliğinde Sancaktepe Belediyesi’nin önünde gerçekleşen anma programına Cumhur ittifakının bütün bileşenlerinden (partilerinden)  temsilciler katıldı.

Dev platforma kurulan sinevizyon ekranından 15 Temmuz dan görüntülerin misafirlere izletildiği programda selamlama konuşması yapan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Beşinci yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü alçaklar karşısında Vatanımızın bekası, milletimizin huzuru için kanlarıyla tarih yazan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; Gazilerimize de cesaretleri ve fedakârlıkları için şükranlarımı sunuyorum” dedi.

15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ

Ev sahibi Döğücü sözlerine şu şekilde devam etti.” 15 Temmuz; bu devlet ve bu millet için büyük bir dönüm noktası, korkunç bir ihanet vesikasıdır. Aynı zamanda milletimizin iradesine, demokrasi ve bağımsızlığına sahip çıkmak için göğsünü siper edişiyle, cesaret ve mukavemetiyle ebediyen iftihar edeceğimiz şerefli bir tarihtir. Bu vesileyle; Ülkemizin bir daha böyle bir ihanet yaşamamasını temenni ediyor, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; kahraman silah arkadaşlarını, 15 Temmuz ve bütün aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, makamları âli olsun. Şanlı gazilerimize de bir kez daha, şükranlarımızı sunuyorum. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız!

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ise yaptığı konuşmada, “ Milletimizin o gece sergilediği kahramanlık, bir daha böyle alçakça planlar içine girebilecekler için en caydırıcı tarih dersi olmuştur. 15 Temmuz ve devamında meydanları dolduran ve iradesine sahip çıkan milletimiz hayasızca akını durdurmuştur. Bu destan unutulmayacak.” şeklinde konuştu.