SANCAKTEPE'DE 15 TEMMUZ PROGRAMI BELLİ OLDU - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

SANCAKTEPE’DE 15 TEMMUZ PROGRAMI BELLİ OLDU

Bu haber 14 Temmuz 2021 - 12:37 'de eklendi ve 71 views kez görüntülendi.

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz günü,”Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak ilan edilmişti. Sancaktepe Kaymakamlığı 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri adı altında bir program düzenledi

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu başkanlığında, Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin beşinci yıl dönümü sebebiyle şehitlerimizi yâd etmek, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunmak, milletimizin demokrasiye olan inancı ve bağlılığını gelecek nesillere aktarmak üzere İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri düzenliyor.

ETKİNLİK PROGRAM AKIȘI

14 Temmuz Çarşamba günü Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu başkanlığındaki heyetin 15 Temmuz şehit yakını ve gazilerin ziyareti.

14 Temmuz Çarşamba günü saat 19.00 da Sancaktepe Kaymakamlığı tarafından 15 Temmuz şehit yakınları, gaziler ve gazi ailelerinin yemekli bir program ile ağırlanışı.

15 Temmuz Perşembe günü saat 10.30’da Samandıra Mezarlığında kamu kurum ve kuruluşların amirleri, muhtarlar ve şehit aileleri ve 15 Temmuz Gazilerinin hazır bulunması. İlçe Müftülüğünce Kur’an-ı Kerim tilaveti. İlçe Müftümüz tarafından şehitlerin ruhuna dua okunması.

15 Temmuz Perşembe günü ögle namazı öncesi Samandıra Ebubekir Cam”‘de şehitler için mevlidi şerif okunması.

15 Temmuz Perşembe günü saat 20.00 da Samandıra Enderun Caddesi (Belediye Hizmet Binası Önü) 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı gerçekleştirilmesi.

15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı saat 00.13’te ilçedeki tüm camilerimizde sela okunması