SANCAKTEPE ESDER İLK TOPLANTISINI YAPTI - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

SANCAKTEPE ESDER İLK TOPLANTISINI YAPTI

Bu haber 04 Haziran 2021 - 23:23 'de eklendi ve 192 views kez görüntülendi.

SANCAKTEPE ESDER İLK TOPLANTISINI YAPTI

Sancaktepe Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) ilk toplantısını dernek merkezinde yönetimin katılımı ile gerçekleştirdi.

Ankara da 1997 yılında Ahi Evran geleneğini yaşatmak için “Hakka Hizmet, Halka Hizmet” için kurulan Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Sancaktepede ilk toplantısını yaptı. (ESDER) Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Sancaktepe İlçe Başkanı Erkan Güneş başkanlığında üyelerin tanışması ile başlayan ilk toplantısın da Başkan Erkan Güneş “ilçemiz ve esnaflarımız için tüm gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Sancaktepe (ESDER) Esnaf ve Sanatkarlar Derneğinin Osmangazi Mahallesi Bilal Habeşi Caddesindeki ilçe merkezinde ilk toplantısını gerçekleştiren Erkan Güneş, “(ESDER) Esnaf ve Sanatkarlar Derneğinin 24 yıllık tecrübesi ile birlikte Sancaktepe (ESDER) olarak esnaflarımızı bünyemize katarak sorunlarına bir nebze olsun çözüm sunmak için çalışacağız. Dernek olarak esnaflarımızı Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı destek yönetim sistemi teşvikinden ihracat destek başvuru, hizmet sektörü başvuruları girişimcilik destek başvuruları konuları adı altında esnafımıza seminerler vererek devlet kurumlarından alabilecekleri teşvik ve hizmetleri esnafımıza sunacağız” ifadelerini kullandı.

Sancaktepe (ESDER) Esnaf ve Sanatkarlar Derneğinin toplantısında yönetimin oluşması ile birlikte derneğin önümüzdeki dönemde yapılacak projeler üzerinde çalışma yapıldı.