KAYMAKAM AHMET KARAKAYA'NIN NEVRUZ MESAJI - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

KAYMAKAM AHMET KARAKAYA’NIN NEVRUZ MESAJI

Bu haber 21 Mart 2022 - 15:49 'de eklendi ve 116 views kez görüntülendi.

Tarihi bir ritüel olan Nevruz (Bahar Bayramı) vesilesiyle Sancaktepe Kaymakamlığı yayınladığı bir mesaj ile tüm dünyanın Nevruz’unu kutladı.

Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı.

“Nevruz; Balkanlar’dan Orta Doğu’ya, Anadolu’dan Orta Asya’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada binlerce yıldır kutlanan ortak bir bayram olarak, baharın uyanışı ile simgelenen birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin adıdır.

Huzur bulduğumuz, dostluk ve kardeşlik duygusuyla bahara beraberce adımlar attığımız, tabiat ile insanın bütünleştiği, çeşitliliklerin hayatı zenginleştirdiği gündür Nevruz.

Barış, hoşgörü, sevgi ve kardeşlik gibi evrensel değerleri; hâkim olduğu topraklara taşıyan ecdadımızdan bizlere birlik ve beraberliği esas alan pek çok haslet miras kalmıştır.

Âşık Veysel’in “benim sadık yârim kara topraktır” dizesiyle özetlediği kadim bir geleneğin mensubu olan aziz milletimiz, “toprak ana” nitelemesiyle de, Allah’ın kendisine emaneti olan tabiata verdiği önemi en veciz şekilde ifade etmiştir.

Bu yeni günün sahip olduğumuz değerlerin, zenginliklerin hatırlanmasına; korunmasına ve gelecek kuşaklara aktarılmasına bundan sonra da vesile olacağına inancım tamdır.

Bu vesile ile başta aziz milletimiz olmak üzere, Türk Dünyası ve gönül coğrafyamızın Nevruz Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor; Nevruz’un adı gibi tazelenmeye, yenilenmeye ve esenliğe vesile olmasını diliyorum”

Ahmet KARAKAYA / Sancaktepe Kaymakamı