Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

KARAKAYA VE DÖĞÜCÜ; ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ İFTARDA AĞIRLADI

Bu haber 15 Nisan 2022 - 15:41 'de eklendi ve 118 views kez görüntülendi.

Sancaktepe’li Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna Kaymakam Ahmet Karakaya ve Belediye başkanı Av. Şeyma Döğücü, iftar yemeğinde bir araya geldi.

Sancaktepe’de Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna 14 Nisan günü Sancak Palas Düğün ve Davet Salonu’nda düzenlenen iftar programına; Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Başkan Yardımcıları, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurumlarının Müdür ve Amirleri, STK Temsilcileri, Muhtarlar, Şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları katıldı.

Yoğun katılımla gerçekleşen programda bir konuşma yapan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Şehit yakınlarına sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazife olduğunun altını çizerek; “Bu anlamlı iftar vesilesiyle vatanın ve milletin huzuru için şehadete yürüyen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya ise, “Vatanın bölünmez bütünlüğü, devletin bekası ve milletin birliği uğruna canlarını ortaya koyarak, Şehit ve Gazi olan kahramanlar onuruna düzenlemiş olduğumuz iftar programına teşrifleriyle bizi onurlandıran; Şehitlerimizin kıymetli ailelerine, kahraman Gazilerimize ve Gazilerimizin değerli yakınlarına şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasına başladı.

Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.’ müjdesine mazhar olan şehitlerimize milletçe minnettar olduklarını vurgulayan Kaymakam Ahmet Karakaya, Şehitlerimiz; gösterdiği azim, feragat, cesaret ve kahramanlıkla, yüce milletimize her zaman ilham kaynağı olacağını ve onların gönlünde ebediyen yaşayacağını söyledi. Bu vesile ile vatan, millet, bayrak ve mukaddesat uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle; kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İlçe Müftüsü Muammer Turan’ın dua etmesinin ardından yemek ikramı ile sona erdi.  Programdan önce masaları tek tek ziyaret eden Kaymakam Ahmet Karakaya, Şehit Aileleri ile bir süre sohbet etti ve bir isteklerinin olup olmadığını sordu.