İSTANBUL ETO BAŞKAN ADAYI HALUK BOZALİ'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

İSTANBUL ETO BAŞKAN ADAYI HALUK BOZALİ’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Bu haber 06 Kasım 2021 - 15:48 'de eklendi ve 157 views kez görüntülendi.

İSTANBUL ETO Başkan Adayı Haluk Bozali Bedaş’ın devreye soktuğu Talep Yönetim Sistemi ile alakalı önemli bir aksaklığa değindi.

İstanbul da son zamanlarda yaşanan aksaklık için basına açıklamada bulunan Bozali. “ Bedaş elektrik abone sistemini geliştirmek ve abonelik işlemlerini daha hızlı sonuçlandırmak için 15 Eylül 2021 tarihinde Talep Yönetim Sistemi (TYS) ile dijital platformlara adım attı. Elektrik Fen Adamları ve Elektrik Mühendisleri yeni sistem ile her şeyin daha kolay olacağını düşünürken maalesef uygulama o şekilde olmadı.  Talep Yönetim Sistemi tam olarak test edilmeden hizmete alındı. Üstelik daha önce kullanılan sistem de iptal edildi” dedi

BOZALİ: ELEKTRİK FEN ADAMLARI EVLERİNE EKMEK GÖTÜREMEYECEK KONUMA GELDİ

Haluk Bozali açıklamasına şu sözlerle devam etti, “Şu an tüm sistemin birbirine girdiğini söyleyen Haluk Bozali, Elektrik Fen Adamlarının evlerine ekmek götüremeyecek konuma geldiklerine değindi: 15 Eylül tarihinden bu yana vatandaşların elektrik aboneliklerini yapmak için uğraşan Elektrik Fen Adamları “Hizmet veremediklerini, bunun sonucunda abonelerle karşı karşıya kaldıklarını ve aynı zamanda iş de yapamadıkları için evlerine ekmek götürmekte zorlandıklarını” söylüyor. Bu soruna bir an önce çözüm bulmamız gerekiyor”

Haluk Bozali ayrıca BEDAŞ yetkililerine bir de çağrıda bulundu: Dijitalleşme sisteminizin yanındayız fakat bir süre eski sistem de devreye alınmalı. Dijital Talep Yönetim Sistemi’nin eksikleri de bu süreçte giderilmeli. Bu yöntem Vatandaşı da Fen Adamlarını da memnun edecektir.

BEDAŞ yetkililerinin 15 Eylül’den sonra yapılan abonelik işlemleri ile daha önceki tarihlerde yapılan işleri karşılaştırdığında farkı çok net göreceğini ifade eden Haluk Bozali, sayın yetkililerin kendilerini vatandaşın ve Fen Adamlarının yerine koyup empati yapmasını rica etti.