İKİ YILIN ARDINDAN - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

İKİ YILIN ARDINDAN

Bu haber 03 Mayıs 2022 - 11:31 'de eklendi ve 96 views kez görüntülendi.

“Pandemi süreci”

İki yıl boyunca tüm Dünya Pandemi ile mücadele etti / ediyor. Bu hafta Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Sağlık Bilim Kurulu almış olduğu karar ile Hastaneler ve toplu ulaşımda maske takılması zorunlu. Diğer tüm Pandemi kısıtlamaları kaldırıldı. İnşallah bir daha ülke ve Dünya olarak böyle günler yaşamayız.

Pandemi ile birlikte tüm hayat tarzımız değişti. Hayatım boyunca sokağa çıkma yasağını bir tek nüfus sayımında yaşayan birisi olarak bu süreçte sokağa çıkma konusunda sağlığımız için kısıtlamalar yaşadık. 2020 ile 2021 Ramazan ayını Camilerimizden uzak kaldık, Ramazanlarda teravihlerden ve diğer toplu dini vecibeleri huzur içinde eda edemedik.  2 yılın ardından 2022 Ramazan ayı Pandemi koşulları biraz yavaşlaması akabinde normal dönüş sürecinde özlediğimiz Ramazanları yaşamaya çalışıyoruz. Son yıllarda ülkemizde ve özellikle İstanbul’da Ramazan Şenlikleri adı altında Tabiri caizse bir rezillik yaşıyorduk. Bazı Ramazan eğlenceleri adı altında yapılan programların Ramazan-ı Şerif ruhu ile uzaktan yakından alakası yok. Ramazan-ı Şerefin aslına uygun yaşanmadığı gözükmektedir. Ülkemiz ve Dünya bir daha Pandemi sürecinde bulunmaması dileğiyle.

“Belediye Meclis Toplantısı”

Bildiğiniz gibi Ayın 1. haftasında Sancaktepe Belediyesinin Meclis toplantıları oluyor. Bu ayki meclis toplantısında Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, 2021 yılı faaliyet raporunu sundu. 2021 yılı için hazırlanan 443 sayfalık faaliyet raporunda eleştirecek bir konu bulamayan Muhalefet partileri Meclis Üyelerinin Aydos Ormanına yapılan Millet Bahçesinin tabelası ve Belediye Meclisinin niçin canlı yayınlanmadığı üzerine konuşmalar yapılması düşündürücü idi.  CHP Gurup başkan vekilinin faaliyet raporu değerlendirme konuşmasında bir yıl için hazırlanmış olan faaliyet raporunda Millet bahçesinden başka konuşacak herhangi konu bulamaması dikkat çekti.

“Temiz Toplum”

Sancaktepe’nin yarınları için mücadele eden herkese 474 bin nüfuslu ilçemiz adına teşekkür ediyorum. Temiz Toplum Derneği Sancaktepe Liderliği olarak, Bildiğiniz gibi ilçemizin tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla yaptığımız Seminer ve Çalıştayımız dan çıkan sonucu rapor halinde kamuoyuna açıklayıp önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalarda ilçemizi tüm kamu, siyasi STK’ları ve 474 bin Sancaktepe’li hemşehrilerimiz ile birlikte çalışılacağız.

Daha güzel yarınlar, geleceğimiz gençlerimiz ile Anadolu yakasını parlayan yıldızı Sancaktepe için çalışmalarımız devam edecek. İki yılın ardından Pandemi kısıtlamalarının bittiği bir Ramazan Bayramı idrak ediyoruz. Bayram vesilesiyle Sıla-i Rahime çıkan vatandaşlarımızın evlerine sağ salim dönmelerini temenni ediyorum. Tüm Sancaktepe’li hemşehrilerimizin Ramazan Bayramı’nı Tebrik eder, Hayırlı Bayramlar dilerim. Selam ve dua ile…

Halit Soytürkhalit@sancaktepenews.com
Halit Soytürk, Gazeteci Yazar. 1977 Trabzon Araklı Doğumlu. 1992 yılında başladığı meslek hayatına çeşitli Tv ve Haber kanallarında muhabir ve kameraman olarak devam etti. 1994- 1997 Kanal 7 Sakarya Karasu temsilciliği, Yurt Haber Ajansı Sakarya Karasu temsilciliği, Kanal 54 Sakarya Televizyonu, Kanal 60, İlke Tv de çeşitli belgesel ve tanıtım çekimleri yaptı. 2016 yılında Sancaktepe merkezli Cadde News Gazetesi ve 2020 ocak ayında Sancaktepe News Gazetesi’ni kurarak Sancaktepe'nin tek Yazılı Basın Genel Yayın Yönetmeni. Sancaktepe merkezli Sancaktepe News Gazetesi ve İstanbul geneline Cadde News Gazetesi ile yayın hayatına devam ediyor.