ESDER BAŞKANI ÇELİKUS'DAN SANCAKTEPE’YE ZİYARET - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

ESDER BAŞKANI ÇELİKUS’DAN SANCAKTEPE’YE ZİYARET

Bu haber 18 Ağustos 2021 - 13:22 'de eklendi ve 183 views kez görüntülendi.

 Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Sancaktepe’yi ESDER şubesini ziyaret etti

Sancaktepe Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) ilçe Başkanı Erkan Güneş’i ve Sancaktepe ESDER yönetimini ziyaret eden Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, ilçe başkanı Erkan Güneş’den İlçe’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Programının sonunda Genel Başkan’ın Sancaktepe ziyaretini yakından takip eden Sancaktepe News TV mikrofonlarına değerlendirmede bulunan Çelikus, “Pandemi döneminde hizmet sektöründe çalışan kardeşlerimiz, dükkânları, işyerleri tamamen kapatmak zorunda kaldılar.” dedi.

“AFETLERİN EKONOMİK BOYUTU ÇOK YÜKSEK”

İlçe’nin ekonomik nabzını yakından takip ettiği için (ESDER) ilçe Başkanı Erkan Güneş’e teşekkürlerini ve tebriklerini ileten Başkan Çelikus, Tam pandemiden çıktık derken bu seferde afetler meydana geldi. Özellikle Akdeniz Bölgesi’nde başlayan yangınlar çok ciddi manada ülkemize ve doğaya zarar verdi. Doğu Karadeniz yaşanan sel felaketi de bizleri derinden üzerken esnafta çok ciddi zararları oluştu. Dükkânları tamamen sel çamuru altında kaldı. Bir daha böyle felaketlerin yaşanmamasını diliyorum. Bütün ülkemize geçmiş olsun” şeklinde konuştu.

“DEVLETİN ESNAFA YARDIM ETMESİ ŞART”

Sancaktepe’yi ziyaretinde Başkan Çalikus Saadet Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Bayram Öztürk le de buluşurken, ikili sohbetten çıkan ortak ses ‘Ekonominin ayağa kalkması için devletin esnafa yardım etmesi şart” oldu

Çelikus sözlerine, “Yani biz kendi adımıza bir şey istemiyoruz. Piyasanın canlanması için, sosyal kesimlerin gelirlerinin artması lazım. Şimdi memur zam görüşmeleri var. Haftaya neticeleneceğini umuyorum. Teklif edilen rakamları görüyorsunuz.  Çok komik rakamlar. Memurun gelir artarsa, çiftçinin artarsa, dulun, yetimin geliri artarsa hesapta güzel bir ticaret yapar. Küçük esnafın ve kobilerin çektiği sıkıntıyı hepimizi malum biliyoruz. Yetkililere buradan direk mesaj olarak şunu söylüyorum. Büyük firmaları değil, ekonominin canı olan küçük esnaf’a destek verin. Vergileri sadeleştirin.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sancaktepe ilçe ziyaretinde yoğun ilgi ile karşılanan (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus ilçeden coşkuyla uğurlandı.