Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

ÇOCUKLAR YAZ BOYUNCA EĞLENEREK ÖĞRENECEK

Bu haber 24 Haziran 2022 - 11:11 'de eklendi ve 98 views kez görüntülendi.

SANCAKTEPE NEWS-CADDE NEWS; Sancaktepe’li çocuklar yaz boyunca eğlenerek öğrenecekler.  16 farklı branşta 6500 öğrenci Sancaktepe Belediyesi Bilgi Evleri tarafından düzenlenen yaz okulunda eğlenerek öğrenecekler.

Sancaktepe Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri tarafından bir yıl boyunca yaptıkları çalışmalarının sergilendiği bilim şenlik fuarının ve 8 Ağustos tarihine kadar 16 farklı branşta 6500 öğrencinin yaz boyunca eğlenerek öğreneceği yaz okulu Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü tarafından açılışı yapıldı.

 Çocuklar ile birlikte Bilim Şenlik Fuarının açılışını gerçekleştiren Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü tüm statları gezerek öğrenciler tarafından yapılan çalışmaları inceleyerek bilgi alırken Meydan Parktaki Sancaktepe Belediyesini Mehteran takımının gösterilerini çocuklarla beraber izleyen Döğücü, Sancaktepe Belediyesi Bilgi Evleri tarafından çocuklar için her yıl düzenlenen ve birçok branşta eğitim veren Yaz Okulu açılışını yaptı.

Sancaktepe Belediyesi Etkinlik alanında gerçekleşen açılış törenine katılan ve çocuklarla eğlenceli vakitler geçiren Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Yaptıkları tüm çalışmaların çocuklar için olduğunu ifade ederek “Gelecek sizin, siz geleceksiniz. Bu sebeple sizlerin en iyi şekilde eğitim almanız bizler için çok önemli. Sizlerden beklentilerimiz çok fazla. Bugünün çocukları gençleri, yarının belediye başkanları, cumhurbaşkanları olacaksınız. Atölyemizde çocuklarımızın hem daha iyi bir eğitim alabilmeleri hem de kişisel gelişimlerine katkı sunmak ve onları biraz daha motive edebilmek için eğitimlerimizi hızlandırdık.” şeklinde konuştu.

6500 ÖĞRENCİ KATILIM SAĞLAYACAK

Başkan Döğücü yaptığı konuşmanın ardından açılış programı nedeniyle çocuklara yönelik düzenlenen etkinliklere katılarak onların sevincine ortak oldu.8 Ağustos tarihine kadar devam edecek yaz okullarına bu sene 6500 öğrenci katılım sağlayacak.16 farklı branşta hizmet verilecek yaz okullarında öğrencilerin çok amaçlı gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla uçurtma şenlikleri, Bilim araştırmaları, piknikler, doğa gezileri, Robotik ve Müzik eğitimleri gibi sanatsal etkinlikler düzenlenecek.