CARVENTO 2021 MODİFİYE ARAÇ FESTİVALİ GÜN SAYIYOR -Sancaktepe News

SON DAKİKA

CARVENTO 2021 MODİFİYE ARAÇ FESTİVALİ GÜN SAYIYOR

Bu haber 14 Temmuz 2021 - 22:10 'de eklendi ve 207 views kez görüntülendi.

Geleneksel hale gelen CARVENTO 2021 Modifiye araç festivali 25 Temmuz’da Sancaktepe ‘de yapılacak.

Kendisi de bir modifiye araç tutkunu olan İlker Togral’ın yoğun çabaları ile organize ettiği CARVENTO 2021 ‘de, yüzlerce modifiye edilmiş araç ve modifiye otomobile gönül vermiş araç sahipleri bu dev organizasyonunda buluşacak.

Sancaktepe Eyüpsultan Mahallesi Büyükbakkalköy caddesinde gün boyu çeşitli etkinliklerle kutlanacak festivalde klasik ve modifiye araç geçişleri, drift gösterileri, dış ve iç aksesuarlar ve ses şovları ile araçlar görücüye çıkarak hünerlerini sergileyecekler.

Etkinliğe büyük bir özen ve titizlikle hazırlandıklarını açıklayan organizasyon ve ev sahibi İlker Togral, Türkiye’nin en iyi ve en kapsamlı modifiye araç etkinliğini düzenlediklerini belirtti. Togral, CARVENTO 2021 etkinliğimizle modifiye sevenlerin ağını genişletmeyi bu sayede kocaman bir aile olmayı hedefliyoruz.” dedi.

MODİFİYE ARAÇ NEDİR?

Modifiyeli araba, otomobilin fabrika çıkışı dış görünüşünde veya teknik özelliklerinde araba sahiplerinin kendi zevklerine göre yaptıkları değişikliklere denir. Modifikasyon sonucu ruhsatta yazan modelden uzaklaşmış olan bu araçlar, genelde renkli, camları filmli, egzozundan güçlü ve dikkat çekici sesler çıkaran bir imaja sahiptir. Tabii bu arabanın sahibine kalmış bir durum. Çok daha sade görüntü sevenler de ona göre modifikasyon işlemi uyguluyorlar. Yurt dışında modifikasyonlu otomobillere ilgilisi olanların genellikle öncelik verdiği nokta, arabanın gücünü arttırmaktır. Ülkemizde ise aracın performansına katkıda bulunmanın yanı sıra daha estetik bir görünüm yakalamak da araba modifikasyonu konusunda önceliğe sahiptir. Aracın performansı üzerinde yapılan değişiklikler, kesinlikle can güvenliğini göz önüne alarak yapılıyor.

Etkinliğe katılmak isteyenler 25 Temmuz Pazar günü saat 10 00 ve 17.00 saatleri arası alana gelebilirler. Araç girişi 50, yaya girişi ücretsiz olacaktır.