BEKLEMEK ÇOK ZOR! - Sancaktepe News Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

BEKLEMEK ÇOK ZOR!

Bu haber 14 Ekim 2020 - 4:03 'de eklendi ve 102 views kez görüntülendi.

BEKLEMEK ÇOK ZOR!

Covid-19 süreci başladığı günden beri ne babama ne anneme nede sevdiklerime sarılıp el öpemedim. Sürecin başından beri maske mesafe ve temizlik konusunda gerekli hassasiyeti gösterdiğime inanıyorum.

Bu illetten Gazetemin yazarı ve Milli Eğitimin gülen yüzü Murat Şit hocam başta olmak üzere Mart ayından bugüne kadar tanıdığım birçok eş dost ve arkadaşımı kaybettim. Koranavirüs Sürecinin başında ablam ve şimdi babam yakalandı bu illete.

Babam Ömer Soytürk sürecin başından beri kendine ve etrafına bir şey olmasın diye evden dışarı mecbur olmadıkça çıkmadı. Maske, Mesafe ve temizlik konusunda gösterdiği özene şahidim. Buna rağmen bugün özel ambulans gelerek alıp götürmüş babamı evet beklemek çok zor.

Beklemek çok zor. Yaşından dolayı beklemek çok zor.

Covid-19’a yakalananların kronik hastalığı olanlar bu süreci zor ve ayır geçiriyor. Tüm bunlar yaşanırken birçok insanın vurdum duymazlığını gördükçe kahroluyorum. Süreci gazetemize değerlendiren Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurettin Yiyit ve Gazetemizin yazarı Dr. Abdullah İnan, sürekli maske mesafe ve temizlik konusunda vatandaşlara tedbirlere uymalarını istediğine ben şahidim.  

Başta babam Ömer Soytürk olmak üzere tüm hastalarımıza Mevla’mdan acil şifalar diliyorum. Lütfen ben inanmıyorum teraneleri vurmayalım. Hastalık gerçek. Bu hastalığın altında şu var bu var teranesine girmeyi bırakın. Belki birileri oyunu kurmuş oynuyor ama bir gerçek var oda numarasından da belli Covid-19.  

Selam ve dua ile…

Halit Soytürkhalit@sancaktepenews.com
Halit Soytürk, Gazeteci Yazar. 1977 Trabzon Araklı Doğumlu. 1992 yılında başladığı meslek hayatına çeşitli Tv ve Haber kanallarında muhabir ve kameraman olarak devam etti. 1994- 1997 Kanal 7 Sakarya Karasu temsilciliği, Yurt Haber Ajansı Sakarya Karasu temsilciliği, Kanal 54 Sakarya Televizyonu, Kanal 60, İlke Tv de çeşitli belgesel ve tanıtım çekimleri yaptı. 2016 yılında Sancaktepe merkezli Cadde News Gazetesi ve 2020 ocak ayında Sancaktepe News Gazetesi’ni kurarak Sancaktepe'nin tek Yazılı Basın Genel Yayın Yönetmeni. Sancaktepe merkezli Sancaktepe News Gazetesi ve İstanbul geneline Cadde News Gazetesi ile yayın hayatına devam ediyor.