ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR YAPI; ÇEKMEKÖY DOĞA SEVERLER KULÜBÜ - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR YAPI; ÇEKMEKÖY DOĞA SEVERLER KULÜBÜ

Bu haber 09 Temmuz 2021 - 16:07 'de eklendi ve 139 views kez görüntülendi.

Yüzde 70’e yakın doğal orman örtüsü ile kaplı, İstanbul’un arka bahçesi olma özelliğine sahip Çekmeköy ilçesi,  yepyeni bir STK ile tanıştı. Çekmeköy Doğa Severler Kulübü lansman toplantısını Süslübahçe Restourant’ta yaptı.

Kurucu Başkan Serkan Süslü, siyasi partilerin ilçe ve gençlik kolu başkanlarının ve basın mensuplarının katıldığı kahvaltı programında, Çekmeköy Doğa Severler Kulübünün kuruluş amacı ve vizyonunu paylaştı.

Serkan Süslü yaptığı konuşmada; “Doğa ile savaşıyoruz. Savaşı kazanırsak kaybedeceğiz. Dünyanın içinde bulunduğu PANDEMİ, Marmara Denizini etkisi altına alan MÜSİLAJ, kuraklık tehlikesi, çevre kirliliği derken insanlığın geçmişte yaptığı hatalar geleceğini karartmakta… Biz çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmakla yükümlüyüz. Bunu ancak toplumsal uzlaşı içinde yapabiliriz. Hiç bir siyasi alt yapısı bulunmayan, ayrılıklarımızı değil aynılıklarımız üzerinden hareket edeceğimiz, Çekmeköy Doğa Severler Kulübü çatısı altında ortak dertlerimiz olan yaşanabilir bir dünya, yaşanılabilir bir Çekmeköy rüyası ile bir yola çıktık. Siz değerli başkanlarımdan bu niyet ve temenniler ile Çekmeköy Doğa Kulübü Komisyonlarına birer üye vermenizi ve yapacağımız bütün faaliyetlerin oybirliği ile yol alınmasından yanayım. Sizlerde çevreyi, ağacı, çiçeği, yabani hayvanları korumak için bizimle aynı fikirde olacağınızı düşünerek bizleri desteklemenizi rica ediyorum. Bu kulüp gönüllülük esasına dayanarak ilerleyecek ve daha güzel bir Çekmeköy için çalışacak. Şimdiden hem katılımınız hem de destekleriniz için teşekkür ediyorum.”

Çekmeköy Ak Parti İlçe Başkanı Akın İlhan, MHP Çekmeköy İlçe Başkanı Cenap Yağmur, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Önder Ayyıldız, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yunus Başer, Türkiye Değişim Partisi İlçe Başkanı Yusuf Pınarlı, İYİ Parti İlçe Başkanı Dilaver Koç ve Türkiye Çevre ve Ekoloji Derneği Genel Başkanı Hasan Genç, Doğa Komisyonunun kurulması için üye vermeye ve tüm siyasi partilerin destekleri ile Çekmeköyün doğasına destek olmaya söz verdi.