ALİ BABACAN SANCAKTEPE'DE - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

ALİ BABACAN SANCAKTEPE’DE

Bu haber 13 Eylül 2021 - 9:18 'de eklendi ve 75 views kez görüntülendi.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin İstanbul Sancaktepe’deki ilçe binası açılışına katıldı.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Sancaktepe İlçe binasının açılışını gerçekleştirerek, Sancaktepe’li vatandaşlar ile buluştu. Yapılan açılışta Babacan’a, DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol, DEVA Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Mutalip Geçer, DEVA Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Orhan Aktaş’da eşlik etti.

“İLK SEÇİMDE GİDECEKLER”

Konuşmasında iktidar bileşenlerine eleştirilerde bulunan Genel Başkan Babacan, “Önümüzdeki ilk seçimde iktidara ayrılan sürenin sonuna geleceğiz. Ancak Türkiye asla 1990’lı yılların kodlarına asla geri dönmeyecek. Ülkemiz bir yanlıştan başka bir yanlışa gitmeyecek. Ülkemize musallat olan parti-devlet modeline son vereceğiz. Yeni bir parlamenter demokratik sisteme geçeceğiz. Meclis’in üstünde vesayet kurmak isteyenlere göz açtırmayacağız. Yargıyı yürütmenin bir parçası olmaktan çıkaracağız. Bizim korkacak bir şeyimiz yok ama korkacak çok şeyi olanlar var. Onlar kendilerini biliyor.”

“TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

Açılışta açıklamalarına devam eden Ali Babacan,“ Bugüne kadar birileri sürekli bu toplumu tek tipleştirmeyi denedi. Güç kimin eline geçtiyse ‘herkes bana benzesin’ dedi. Bu milletin özgürlüğünü ve refahını çalmadılar mı? Biz ‘böyle gelmiş, böyle gider’ diyecek miyiz? Diyemeyiz. Kendimizi bir an ile çaresiz hissetmeyeceğiz. Bu ülke bizim, bu ülke hepimizin. Biz bu ülkenin çok sesliliğiyle gurur duyanların partisiyiz. Bu ülkenin farklılıkları bizim zenginliğimizdir. Kimseyi ayrıştırmayan bir Türkiye’yi her birlikte inşa edeceğiz.