AHMET KARAKAYA: MUHTARLARIMIZ DEMOKRASİMİZİN TEMEL TAŞI! - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

AHMET KARAKAYA: MUHTARLARIMIZ DEMOKRASİMİZİN TEMEL TAŞI!

Bu haber 18 Ekim 2022 - 12:51 'de eklendi ve 99 views kez görüntülendi.

Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, 19 Ekim Muhtarlar günü vesilesiyle mesaj yayınladı.

19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya bir mesaj yayınladı. Karakaya yayınladığı mesajda muhtarlarımız devlet ve millet arasında köprüdür. Mahallesindeki her sorunla doğrudan muhatap olan, ilgilenen, çözüm arayan, bu milletin evlatları için bir gurur ve umut kaynağı olan Muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Ahmet Karakaya Sancaktepe Kaymakamı

Muhtarların iki asra yaklaşan bilgi ve birikimlerinin yanında, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yaptıklarını dile getiren Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, “Bir yandan devlet ve millet arasındaki gönül köprüsünü sağlaması, bir yandan da çağdaş hizmet yönetimi anlayışının en temel örneklerini sergilemesi bakımından, muhtarlarımıza olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır.

Seçildiği andan itibaren, hiçbir ayrım gözetmeksizin mahalledeki herkesin yanı başında ve mahalledeki her sorunla doğrudan muhatap olan, ilgilenen, çözüm arayan muhtarlarımız; kurulduğu günden bugüne yerini ve önemini daima muhafaza etmiştir.

Seçimle işbaşına gelen muhtarlarımızın, vatan müdafaasında her zaman ön saflarda yer aldığı, Çanakkale Zaferimizden, Kurtuluş Savaşı günlerimizden beri bilinen bir gerçektir. Aynı asil ruhu 15 Temmuz gecesi de görmüş olmak, bu milletin evlatları için bir gurur ve umut kaynağı olmuştur.

Bu vesileyle; Demokrasimizin temel taşı, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkârı muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, görevlerinde üstün başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.