SANCAKTEPE'DE 'BABALAR UNUTULMADI - Sancaktepe NewsSancaktepe News

SON DAKİKA

SANCAKTEPE’DE ‘BABALAR UNUTULMADI

Bu haber 20 Haziran 2022 - 11:23 'de eklendi ve 87 views kez görüntülendi.

SANCAKTEPE NEWS CADDE NEWS

Sancaktepe’de ‘Babalar unutulmadı. Sancaktepe Belediyesi düzenlediği program ile Sancaktepe’li Babaları ve Çocukları bir araya getirdi.

Sancaktepe Belediyesi tarafından Meydan Parkta düzenlenen Baba ve Çocuk Şenliği’nde Sancaktepe’li Baba ve Çocukları eğlenceye doydular. Babalar gününe özel özel program düzenlenen program Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, programa katılan tüm babaların babalar gününü kutladı. Baba ve çocukların doyasıya eğlendiği etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Meydan Parkta Babalar Gününe özel düzenlenen ‘Baba ve Çocuk Şenliği’ne Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, AK Parti SAancaktepe İlçe Başkanı Turgay Akpınar, MHP sancaktepe İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu, Belediye Başkan yardımcıları birim müdürleri ve çok sayıda sancaktepe’li Baba çocukları ile birlikte katıldığı programda oyun parkları, yumurta taşıma, halat oyunu ve uçurtma gösterisi ile eğlenceli dakikalar yaşadı. Helikopter simülasyonuna yoğun ilgi gösteren çocuklar uzun kuyruklar oluşturdu. Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün de katıldığı etkinlikte vatandaşlara sürpriz hediyeler ve ücretsiz ikramlar yapıldı. Etkinlik konser ve şiir dinletisi ile gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

DÖĞÜCÜ: BURADAKİ MUTLULUĞU BÜTÜN İLİKLERİMDE HİSSEDİYORUM

Etkinlikten dolayı çok mutlu olduğunu belirten Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, şunları söyledi: “Bugün Sancaktepe Belediyesi olarak Babalar Günü’nü babalarımız, annelerimiz ve çocuklarımızla beraber kutluyoruz. Çünkü çocuklarımızın ve babalarımızın mutluluğunu görmek istedik. Belediye bahçemizi, meydanımızı açarak onlara çeşitli etkinlikler hazırladık. Helikopter simülasyonu, uçurtma yarışmaları ve çocuk oyun gruplarıyla patlamış mısırımız ile onlara çok güzel bir şenlik ortamı hazırladık. Şu anda da tamamı belediye personelimizden oluşan bir koromuz var. Onların hazırlamış olduğu konseri Sancaktepe halkımıza sunuyoruz. Babalar Günü’nü böyle güzel bir şekilde babalarımız ve çocuklarımızla geçiriyoruz. Ben buradaki mutluluğu bütün iliklerimde hissediyorum. Çok mutlu olduk. Bu vesileyle başta şehit ailelerimiz olmak üzere bütün şehitlerimizin babalarını ve rahmeti rahmana kavuşmuş olan benim babam da dahil olmak üzere her birini rahmetle minnetle anıyorum. Bütün babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyorum ve babalar gününde nice güzellikleri yaşasınlar diyorum. Babalar Günümüz kutlu olsun.”

“MUTLUYUZ” Oğluyla etkinliğe katılan Yusuf Girgin, “Başta Sancaktepe Belediyemize, Belediye Başkanımız kıymetli Avukat Şeyma Döğücü hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz. Biz babalar fazla hatırlanmıyoruz o yüzden hatırlanmakta hoşumuza gidiyor. Oğlumun keyifli vakit geçirdiğini düşünüyorum. Düşünenlerden etkinliği yerine getirenlerden hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi. İki çocuk babası Aykut Uzun da “Bugün Babalar Günü benim de iki tane çocuğum var. Bugünü onlarla beraber geçirmek istedim. Belediye Başkanımız da burada güzel bir etkinlik yapmış hem ona katıldık hem de şu an güzel bir vakit geçiriyoruz. Uçurtma yapmaya çalıştım en son 30 sene önce yapmıştım dengesini ayarlamaya çalışıyorum. Bugün mutluyuz” dedi.

“BU TÜR ETKİNLİKLER DAHA ÇOK YAPILSIN” 16 yaşındaki Hiranur Çelik ise, “Uçurtma şenliklerimiz oldu. Daha sonra Çuval yarışı, yumurta taşıma ve halat çekme yarışmaları yapıldı. Gayet güzeldi. Ben bu tür etkinliklerin yaz tatili süresince daha çok yapılmasını istiyorum” dedi.